Obří slalomy ve Val d’Isere a v Sestriere bez bodů pro české závodníky

5 min 9 s

Kryštof Krýzl, Dan Paulus ani Kateřina Pauláthová a body dnes nedosáhli. Z mužů ani jeden nepostoupil do druhého kola, Kateřina pak nedokončila první kolo. Vypadla po třetím mezičase, na kterém jí patřilo 39. místo.

Obří slalom mužů ve Val d’Isere se jel na velmi náročné a hrbolaté pistě. „Je tu cela málo sněhu a tak je to hodně hrbolaté,“ říkal Kryštof Krýzl. Po kvalitním tréninku v Soldě se v obřím slalomu necítil úplně dobře. „Nevím, nějak se stále v tom obřáku hledám,“ posteskl si den před závodem a jeho slova se potvrdila. Od startu do cíle postupně nabíral ztrátu. Přitom jízda nebyla špatná, jen nebyla dostatečně rychlá. V cíli pak byl sedmačtyřicátý. Dan Paulus zajel padesátý čas. „Těšil jsem se, měl jsem perfektní trénink na těžkém kopci před závody. Mám radost, že sezónu můžu v podstatě začínat Svěťákem, o kterém se mi donedávna jen zdálo a vždy to asi pro mě bude něco výjimečného. Snažil jsem se o co nejlepší jízdu, jako v každém závodě a také se zkoncentrovat lépe než minulý týden, kdy jsem vypadl.“ A to se mu splnilo. Závod dnes dokončil, sic to na druhé kolo nestačilo. Na druhé straně ztráta pěti vteřin na tak náročném svahu, jako je Bellevarde není nikterak špatná. V závodě zvítězil domácí Alexis Pinturault před Marcelem Hirscherm (AUT) a Henrikem Kristoffersenem (NOR).

V Sestriere byla pro ženy připravená fantastická pista. Hodně prolitá vodou, hodně ledová a velmi hladká. Jediná česká zástupkyně na startu Kateřina Pauláthová nedokončila první kolo. Na posledním mezičase jí patřil 39. průjezd. Na druhé kolo by to asi nevydalo, ale slušná jízda to byla. „Moc jsem se na závod těšila. Ten zraněný kotník se dal nějak přežít, když jsem ho zapnula v lyžáce. Jinak je napuchlý a píchá v něm,“ povzdechla si pokračovala: „Samozřejmě jsem chtěl body, byl to můj letošní první Svěťák, takže jsem byla nažhavená, ale k tomu byla potřeba jízda bez chyb,“ dodala. To se dnes bohužel nestalo.

Zítra přijdu ke slovu slalomy. Šárka Strachová bude startovat v TOP7 a o body se popere také Martina Dubovská. Kryštof Krýzl bude určitě chtít napodobit patnáctou příčku z prvního slalomu sezóny z Levi.

Držte zítra palce! Přímé přenosy na Eurosportu začínají v 9.30/10.30 a 12.30/13.30hod.