×
Obří slalom na YOG: David Kubeš opět v TOP15 na 13. místě, Barbora Nováková osmnáctá

Obří slalom na YOG: David Kubeš opět v TOP15 na 13. místě, Barbora Nováková osmnáctá

13.01.2020

Juniorské olympijské hry ve švýcarském Lausanne májí za sebou obří slalomy. David Kubeš opět ukázal, že je dobře připraven a k 5. místu z SG a 13. z AC přidal další TOP15 výsledek, když v obřím slalomu skončil na 13. místě. Barbora Nováková si připsala první výsledek na YOG i v této sezóně a po výpadku v SG a tím pádem i v AC dojela v obřím slalomu na 18. místě.

David Kubeš měl startovní číslo šestnáct a po rovněž po složitěji vytyčeném prvním kole mu patřila tato pozice. Druhou jízdu zajel o něco lépe, když projel cílem, vedl. Švéd Ermeskogpo po něm startující sice zajel rychleji - v nakonec druhém nejrychlejším čase druhého kola, ale dalšího Američana Penningtona David předstihl a poté ještě po prvním kole šestého Argentince Graviera a po prvním kole třetí Slovinec Križaj vypadl. David zajel ve druhém kole 12. nejlepší čas a posunul je na konečné velmi dobré 13. místo. Závod s převahou více než dvě a půl vteřiny vyhrál Rakušan Hoffmann.

Barbora Nováková dokončila na YOG první závod a bylo z toho 18. místo. Měla startovní číslo 17 a po prvním kole figurovala na 24. pozici. Do druhého kola tedy vyjížděla jako sedmá v pořadí a při průjezdu cílem byla průběžně druhá. Série výpadků soupeřek, které nezvládly projet přes náročnou vlnu, což Bára zvládla bez větších potíží, posunula českou reprezentantku na velmi obstojné 18. místo. Ve druhém kole zajela dvacátý čas. Titul získala domácí závodnice Švýcarka Klopfensteinová.

Kompletní výsledky obřího slalomu chlapců na YOG najdete zde, dívek zde.

(EK)

Photo: Archiv závodníků/D.Kubeš

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři