Obří slalom na MČR: Krýzl získal osmnáctý republikový titul, mezi ženami se radovala Capová. Pauláthová se rozloučila s kariérou

Obří slalom na MČR: Krýzl získal osmnáctý republikový titul, mezi ženami se radovala Capová. Pauláthová se rozloučila s kariérou

6 min 12 s

V sobotu se na mistrovství České republiky v technických disciplínách ve Špindlerově Mlýně závodilo o republikové tituly v obřím slalomu. Mezi muži byl v součtu obou kol nejrychlejší Kryštof Krýzl, který si tak na své konto připsal už 18. titul mistra ČR. Ženskou kategorii ovládla Gabriela Capová. Svůj poslední obří slalom v závodní kariéře ve velkém stylu absolvovala Kateřina Pauláthová.


 Závod ve Špindlerově Mlýně odstartoval kvůli obavám z měknoucí se trati už v 7:15. První se do závodu vydali muži, kterých bylo ve startovní listině 83. Nejlépe si s prvním kolem poradil Kryštof Krýzl (Dukla Liberec), který vedl o 0.15 s před druhým Ondřejem Surkošem (SKP Kometa Brno). Třetí byl průběžně Adam Klíma. Krýzl ve druhém kole sice ve střední pasáži chyboval, ale dokázal se vrátit do ideálního rytmu a svůj náskok před Surkošem ještě navýšil. Surkoš udržel stříbrnou pozici, na třetí místo se z 6.  pozice po prvním kole vyšvihl Adam Kotzmann (Ski Klub Šumperk).


„Titul mě samozřejmě těší, už je to taky dlouho, co jsem vyhrál v obřím slalomu. První jízda byla solidní, ale nepodařilo se mi úplně dostat do tempa. Druhé kolo jsem chtěl jet na maximum, ale udělal jsem velkou chybu na konci prudkého. Nakonec jsem to dobojoval, tak mám radost,“ sdělil své pocity po závodě. Mistrovstvím České republiky pro Krýzla sezóna  však nekončí. Má v plánu objet ještě některé národní šampionáty po Evropě.


Mezi ženami byla po prvním kole ve vedení Kateřina Pauláthová, která už dopředu avizovala, že domácí šampionát bude jejím posledním závodem v profesionální kariéře. Do druhého kola se tak vydala jako poslední žena elitní třicítky. Svou jízdu se rozhodla pojmout v originálním stylu, kdy si sjezdovku sjela za ovací diváků v kytičkovaných letních šatech. V prostoru cíle na ni čekala skupinka reprezentačních kolegyň, kamarádů a rodiny s šampaňským, konfetami a květinami. 
„Teď už mám trošku jiné priority. Už to tak mám nastavené dlouho, chtěla jsem si to užít a rozloučit se ve velkém stylu, což se myslím povedlo. Mám tady celou rodinu, dlouholeté kamarádky. Musím přiznat, že se mnou neskutečně mávají emoce. Děkuju moc všem,“ řekla značně dojatá Pauláthová.


Novou mistryní České republiky v obřím slalomu se stala Gabriela Capová. „Je to pro mě třetí republikový titul v obřím slalomu. A ve slalomu nemám zatím žádný. Nějak mi to v tom obřáku, i když to není moje disciplína, vždycky vyjdeJsem ráda, že se to jelo na černé sjezdovce, líbí se mi to tam více než na té červené, kde jsme závodili loni,“ hodnotila specialistka na slalom, který se ve Špindlerově Mlýně pojede v neděli. „Pro mě bude cílem předvést dobrou jízdu,“ dodala. Na stupních vítězů Capovou doplnily stříbrná Tereza Nová (SC Černý) a bronzová Tereza Kmochová (Ski Klub Harrachov).

 

Foto: Josef Štěpán (@josefstepanphotographer)Pomoc Ukrajině