×
Obří slalom mužů v Söldenu stejně jako loni zrušen

Obří slalom mužů v Söldenu stejně jako loni zrušen

28.10.2018

Ani letos nepustilo počasí v Söldenu muže do akce. A tak už podruhé za sebou museli nejlepší obřákáři světa přihlížet, jak hustě sněží a silně fouká. Mezi nimi i náš Ondřej Berndt. Obnovené pravidlo FIS ale letos umožní zrušený první závod nahradit, proto se nakonec odjede v jiném termínu a v jiném středisku pořádajícím Světový pohár. Nové místo a datum konání Mezinárodní lyžařská federace (FIS) zveřejní začátkem příštího týdne.

Zima se konečně dostavila i do Alp. Po dlouhém čekání na sníh, kdy ledovce byly absolutně bez sněhu a stále menší a na SP Sölden se dokonce vytahovaly zásoby přes léto pracně uskladněného sněhu (jinak by se tento podnik musel zrušit mnohem dřív), konečně bílé zlato napadlo. Jen načasování bylo poněkud hořké. První SP sezóny musel být v případě mužů už opět zrušen.

Padesát centimetrů sněhu na startu, čtyřicet v cíli. Od dvou od rána po pistě jezdila sněžná vozidla a odtahovala sníh, ale silný vítr ho opět nafoukával zpět, do toho nekončící sněžení a žádná vyhlídka na zlepšení. Ráno po inspekci trati musela JURY spolu s organizátory závod mužů zrušit. „Bezpečnost závodníků by v takovýchto podmínkách nemohla být zajištěna,“ uvedli zástupci FIS. 

Zatímco loni přišlo rozhodnutí o zrušení závodu brzy ráno a nahoru už nikdo nejel (do Söldenu se do cíle pod ledovec vyjíždí auty), letos všichni závodníci vyjeli nahoru až tam zjistili, že závod nebude.

Český reprezentant Ondřej Berndt říká: „Je škoda, že to zrušili, ale ty podmínky nebyly na to, aby se to mohlo odjet. Je to škoda pro ten závod, ale ona tam byla i mlha a asi by to bylo hodně divoké při tom množství nového sněhu.“ 

A jaké má nyní Ondra plány? „Teď jedeme domů a příští týden trénovat na Soldu, už by ji měli otevřít. A dál podle toho, jak se Kitan (pozn. Kryštof Krýzl) rozhodne, pojedu nebo nepojedu do Levi. Pokud by se rozhodl, že ještě nezačne závodit (pozn. vrací s po zranění kolene), jel bych do Levi určitě.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence, archiv Ondřej Berndt

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska