O další body ze Světového poháru zabojují Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová

5 min 57 s

Ve švýcarském Lenzerheide se jede předposlední podnik Světového poháru této sezóny. Na programu je v sobotu super-G a v neděli alpská kombinace složená ze super-G a slalomu. České barvy budou v obou dvou závodech hájit Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová. Startovat mohla ještě Klára Křížová, ta ale dala přednost sjezdu a super-G Evropského poháru v Saalbachu – Hinterglemu.

Ester Ledecká, žena která zatím s výjimkou jediného závodu SP ve všech bodovala se na start postaví se startovním číslem 46. Body získala v obou dvou super-G (24. a 25. místo v La Thiule a v Garmischi) a ve dvou sjezdech. Poslední SP jela v La Thuile jednadvacátého února, poté absolvovala dva Světové poháry na snowboardu, jeden z nich vyhrála a opanovala suverénně nejen paralelní obří slalom, ale celý SP, ve kterém získala jako tčtvrtý Čech, po Tomáši Krausovi ve skicrossu, Lukáši Bauerovi v běhu na lyžích a Jakubovi Jandovi ve skocích, velký křišťálový glóbus za celkové prvenství v SP. Teď už je Ester zpátky na lyžích, rozlyžovat se byla na dvou obřích slalomech FIS ve Švýcarsku, ve kterých skončila na desátém a čtrnáctém místě.

Kateřina Pauláthová se před několika dny vrátila z Japonska. Odcestovala do něho bezprostředně po SP v Soldeu, kde získal dva body SP v alpské kombinaci. Od složitého cestování na druhý konec světa si slibovala obájení loňských bodů FIS v obřím slalomu, to však bohužel nevyšlo. A to dala Japonsku přednost před SP v Jasné. V obřáku sice dle interních zásad pro střídání v SP startovat nemohla, ale ve slalomu ano a tak třetí české startovní místo ve slalomu zůstalo neobsazené. „Trochu mě to mrzelo, ale rozhodla jsem se takhle vsadit na japonskou kartu a nevyšlo to. Ale vím, že jsem se o něco pokusila,“ uvedla. Po Japonsku byla dle svých slov úplně zničená, ale slibovala, že se pokusí dát za krátký dohromady a už vyhlížela svěťák v Lenzerheide. „Tratě jsou tam prý těžké, ale budu se rvát a dám do toho všechno. Nemám co ztratit,“ plánuje česká reprezentantka a my jí i Ester držíme palce.

Klára Křížová se rozhodla posbírat co nejlepší body v Evropském poháru, jemuž dala přednost před Lenzerheide. V dnešním sjezdu skončila třiadvacátá a získala osm bodů do hodnocení soutěže. Není to zřejmě úplně to, co si přála, ale zítra má novou šanci, kterou se bude snažit jako velká bojovnice proměnit. Držíme palce.

Start zítřejšího SG v Lenerheide je už v 10.00 a závod přenáší živě Eurosport od 9.50 hod. V 11.20 ses dění přesune do norského Kvitfjellu, kde jedou muži rychlostní disciplíny. Od okamžiku, kdy Ondra Bank přerušil sezónu a o měsíc později ukončil zavodní kariéru, zůstávají prozatím bez české účasti.