Nudu rozhodně nečekejte. Žákovské naděje v alpském lyžování absolvovaly kondiční kemp v Trutnově

Nudu rozhodně nečekejte. Žákovské naděje v alpském lyžování absolvovaly kondiční kemp v Trutnově

5 min 10 s

V trutnovském Kempu Dolce se od čtvrtka do neděle konal kondiční kemp věnovaný mladým talentovaný alpským lyžařům, členům republikového výběru žáků. Celou akci zaštiťoval metodik mládeže úseku alpských disciplín SLČR Jiří Matějů. Na děti čekal nabitý kondiční program, který byl doplněn i o další zábavné aktivity jako např. gymnastiku či lezení.


Akce se účastnilo 16 z celkových 18 členů Republikového výběru žáků (RVŽ). Dětem se po celou dobu pečlivě věnovali metodik Jiří Matějů, trenéři Jan Čermák a Ludvík Vacek a fyzioterapeutka Eliška Patrmanová. 

 

Účastníci kempu trénovali každý den čtyřfázově. Den začínal společnou rozcvičkou, po které následovala dopolední dvouhodinová fáze. Dvě až tři hodiny byly kondici věnovány i odpoledne. Navečer poté následovala buď protahovací cvičení nebo kompenzace společně s fyzioterapeutkou Eliškou Patrmanovou. Kromě běžných kondičních tréninků děti měly speciální bloky doplněné o gymnastiku či lezení na horolezecké stěně, které zajišťovali profesionálové z trutnovského Střediska volného času. 

 

„Na kempu se sešla dobrá parta, myslím, že si to děti užily i přes to, že program byl náročný a moc volna  neměly. Snažil jsem se, aby byl program nabitý a pro děti výživný a aby i ve chvílích volna se něco dělo, byť jen protahování či cvičení na aktivaci nohou,“ zhodnotil Matějů. 

 

„Soustředění RVŽ hodnotím velmi kladně. Spolupráce se závodníky byla vynikající. Program jsme postavili tak, aby byl pestrý a ukázal různé moznosti přípravy. Zároveň jsme však chtěli, aby závodnici viděli, že je potřeba trénovat a trénovat chytře. Některé části tréninkových jednotek byly proto zaměřeny i na techniku základních cviků. Například silový trénink, či cvičení jak pracovat s nohou. Chci všechny závodníky pochválit za snahu a pozitivní přístup k tréninku,“  ocenil trenér Jan Čermák. 

 

Souběžně se v Trutnově konal i jednodenní workshop pro trenéry alpského lyžování, který měl pod palcem taktéž Jiří Matějů. Jednalo se o třetí ze čtyř letošních školení věnovaných metodice a vzdělávání trenérů. „Sobotního workshopu se účastnilo přes třicet trenérů, kteří se školí na lyžařskou techniku. Součástí programu byl i kondiční blok věnovaný cvičením nohou a jejich význam pro lyžování, kondičku a držení těla,“ vysvětlil Matějů. 

 

 Pomoc Ukrajině