Nemocná Jelínková v těžkých podmínkách vybojovala první body za české barvy

Nemocná Jelínková v těžkých podmínkách vybojovala první body za české barvy

6 min 30 s

„Skoro nemůžu mluvit, o to víc jsem na sebe hrdá, jak jsem závod zvládla.“ Tak Adriana Jelínková zhodnotila nedělní závod obřího slalomu v kanadském Tremblantu, kde za 29. místo získala první body v sezóně poté, co smolně vypadla v sobotu. Oba závody ovládla Italka Federica Brignoneová.


Začněme sobotou, kde chyběly setinky. Konkrétně čtyři. Adriana Jelínková vyrazila do závodní stopy obřího slalomu jako sedmatřicátá v pořadí a po dojezdu to vypadalo slibně, zařadila se na 27. místo a sahala po postupu, bohužel ji ale přeskočily další čtyři později jedoucí soupeřky a Češka tak skončila první pod čarou.

 

Co k tomu říct, strašně to mrzí. S jízdou jsem spokojená, vzhledem ke skutečnosti, že jsem byla celý týden nemocná a nemůžu skoro dýchat. Netrénovala jsem, jen v pátek jsem chvíli stála na lyžích, abych si na ně zase zvykla, svěřila se Adriana Jelínková po závodě.

 

Už jsem párkrát zažila konec na 31. místě a je to fakt pocit k ničemu. Každopádně v neděli je nová šance a já věřím, že to klapne, doufá česká lyžařka v lepší umístění při nedělním obřím slalomu.

 

Nejrychlejší ženou sobotního programu byla italská závodnice Federica Brignoneová, jež ovládla už první kolo a velmi dobře si vedla i v tom druhém, aby nakonec udržela zelené hodnoty o 21 setin před Slovenkou Petrou Vlhovou, stupně vítězek doplnila Američanka Mikaela Shiffrinová.

 

V neděli Adriana Jelínková vystartovala do závodu se startovním číslem 38. Předvedla velmi pěknou jízdu, zařadila se na 23. místo a opět musela čekat, jak si povedou zbývající soupeřky.

 

A vyšlo to! Nakonec to bylo dramatičtější, než to zprvu vypadalo, ale Adriana Jelínková v elitní třicítce zůstala, do druhého kola postoupila ze 27. místa.

 

Druhou jízdu již česká reprezentantka jela více na jistotu, bylo na ní vidět, že moc chce získat alespoň jeden bod do hodnocení Světového poháru. Nakonec získala dva, když těsně o pět setinek porazila Finku Pykäläinenovou.

 

S prvním kolem jsem spokojená i vzhledem k tomu, že se necítím fyzicky vůbec dobře. Druhé kolo bylo více nervózní a přiznám se, že jsem jela více na jistotu. Zpětně jsem s výkonem ve druhém kole zklamaná, ale zároveň strašně hrdá, jak jsem víkend zvládla,“ 

přiznala Jelínková.

 

Bolí mě všechny svaly, celkový výsledek hodnotím jako dobrý. Získala jsem první body pro Českou republiku, to je taky fajn pocit. Teď se plánuju vykurýrovat a příští týden se chystám na Evropský pohár do Rakouska.odhalila česká závodnice plány na příští víkend.

 

Sobotní vítězství v neděli zopakovala Federica Brignoneová, jež byla po prvním kole až šestá, ovšem v náročných podmínkách druhého kola předvedla parádní výkon a stáhla více jak vteřinovou ztrátu na Vlhovou se Shiffrinovou. 

 

Druhá skončila s mankem 33 setin Lara Gutová-Behramiová, o dalších šest setinek zpět byla Mikaela Shiffrinová. Vítězka prvního kola Petra Vlhová se musela spokojit s konečnou pátou příčkou.

 

Výsledky sobotního závodu naleznete ZDE, nedělního ZDE.Pomoc Ukrajině