Nedělní Světové poháry v alpských disciplínách body Čechům nevynesly

3 min 16 s

V nedělním vystoupení v zámoří se naši reprezentanti v závodech Světového poháru neprosadili do první třicítky.

V obřím slalomu mužů v Beaver Creek skončil Ondřej Bank na 35. místě a na postup do druhého kola mu chybělo 15 setin. „Samozřejmě jsem usiloval o lepší výsledek, ale byl jsem už nějak vyčichlej,“ zhodnotil neformálně svůj výkon. Připomeňme se, že předtím absolvoval ve stejném středisku náročnou sérii v rychlostních disciplínách. Až na 63. pozici skončil Adam Zika, který se na start Světového poháru vrátil po třech letech.  Kryštof Krýzl závod nedokončil: „Zavlékl jsem rukou o bránu, to mě přetočilo a lehnul jsem po vnitřní lyže,“ popsal svůj karambol ve střední části trati.

Jediná česká zástupkyně Klára Křížová skončila v superG SP v kanadském Lake Luise na 38. místě.

Oficiální výsledky závodů snadno vyhledáte zde na oficiálních stránkách lyžařské federace FIS.

Zámořská série SP skončila, naši se vrací do Evropy a míří do švédského Are. Náhradou za Val d´ Isere a Courchevel, odvolané kvůli nedostatku sněhu, se v této severské zemi konají závody SP mužů i žen. Tam tento víkend (12.-14.12.) budeme mít ve slalomu žen trojnásobné zastoupení: Šárka Strachová, Martina Dubovská a Kateřina Pauláthová, posledně jmenovaná nás bude reprezentovat také v obřím slalomu.  Mezi muži do obou disciplín (GS, SL) nastoupí dvojice Ondřej Bank a Kryštof Krýzl.