×
NAC Panorama: Stupně vítězů a 11,92 FIS bodů pro Kateřinu Pauláthovou!

NAC Panorama: Stupně vítězů a 11,92 FIS bodů pro Kateřinu Pauláthovou!

15.12.2018

Česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová je po loňských a předloňských zdravotních problémech zpátky ve formě. Ve svém nejoblíbenějším obřím slalomu zajela v Severoamerickém poháru (NAC) 3. místo za 11,92 FIS bodů. Podobně dobrý výsledek zajela naposledy před téměř čtyřmi lety.

Po loňské sezóně, která byla návratová po plastice předního zkříženého vazu v koleni a jejíž závěru ji postihly potíže se zády měla Kateřina na svém kontě přes čtyřicet FIS bodů. Horší body po sezóně neměla ani první sezónu v juniorech. Bylo tedy velkou otázkou, jak se na jedné straně vypořádá s vysokými stratovními čísly a na druhé straně, jak jí to vlasně půjde. A hned na poprvé to v kanadské Panoramě ukázala, že se s ní nadále musí počítat. Po šestém místě z prvního obřího slalomu z prvního dne dokázala na druhý den vybojovat stupně vítězů za necelých 12 FIS bodů. V příští listině pojede již s 15,56 FIS body. Gratulujeme.

V Kanadě ji čekají další dva slalomy NAC a FIS závody jak ve slalomu tak obřím slalomu. 

Výsledy obřího slalomu NAC najdete zde.

Mužům pokračuje SP v Alta Badii. V sobotním obřím slalomu nebude na startu chybět Kryštof Krýzl. Z asijského turné se kvůli tomu vrátil o jeden den dříve. Držíme palce! Závod vysílá v přímém přenosu Eurosport. 1. kolo od 9.50 hod., druhé od 12.50 hod.

(EK)

Photo: Archiv K. Pauláthové

 Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska