×
Na Světovém poháru v Killingtonu startuje za ČR pouze Martina Dubovská

Na Světovém poháru v Killingtonu startuje za ČR pouze Martina Dubovská

24.11.2017

Již podruhé zažije Killington (USA) atmosféru Světovém poháru. O tomto víkendu se po loňské premiéře seriál do vermontského střediska vrací a na start obou technických disciplín alpského lyžování se z českého týmu postaví pouze Martina Dubovská.

V obřím slalomu Českou republiku v SP běžně reprezentuje pouze jedna lyžařka, ve slalomu se už ale dlouho nestalo, aby byla na startu jen jedna česká závodnice, ačkoliv mohu startovat hned tři. Vysvětlení je poměrně jednoduché. Šárka Strachová už nezávodí, Gábina Capová dává před jedním startem v SP přednost tréninku a závodům v Evropě a Kateřina Pauláthová, sice momentálně trénující v Coloradu, nastoupit po zranění do závodů není ještě připravena.

Martina Dubovská přiletěla do USA v úterý, do Killingtonu se přesunula ve středu a ve čtvrtek už trénovala oblíbený slalom. „V pátek dám ještě trénink obřáku a v sobotu už závod v obřáku. Bude to pro mě spíš takový trénink před slalomem, abych si otestovala závodní pistu a kvalitu sněhu. Poslední dobou jsme se totiž soustředili hlavně na slalom a budu mít také vysoké startovaní číslo. Uvidíme, co z toho bude, ale těším se strašně moc.“

V neděli je na programu slalom. „Tak tam je jenom jeden cíl. Jet, co to dá a zajet dobrý výsledek, takový, co se počítá a budu s ním spokojená.“ Martina před dvěma týdny v úvodním slalomu sezóny v Levi brala body za 29. místo, čímž si splnila cíl bodovat, ale spokojená s druhým kolem nebyla. Klesla z 16. příčky na devětadvacátou a to by, když už takto dobře zajede první kolo, nerada v druhém opakovala.

Držíme palce. Závody vysílá  Eurosport, stejně tak SP v rychlostních disciplínách mužů v Lake Louise s Honzou Hudcem (psali jsme dřív). Začátek vysílání na Eurosportu je v sobotu v 18.15 (sestřih 1. kola a přímý přenos 2. kola obřího slalomu žen), ve 20.10 na Killington navazuje živě sjezd mužů z Lake Louise. Podobně v neděli: sestřih 1. kola slalomu z Killingtonu v 18.50, po něm 2. kolo živě a následně ve 20.00 super-G mužů živě z Lake Louise.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři