Na Klínovci se koná republikové mistrovství žactva, závody v SuperG ovládli zástupci SA Špindl

Na Klínovci se koná republikové mistrovství žactva, závody v SuperG ovládli zástupci SA Špindl

7 min 55 s

O druhém březnovém víkendu je na pořadu dne Mistrovství ČR žactva v alpském lyžování, které se koná v Krušných horách. V areálu jejich nejvyšší hory Klínovce se sešla česká elita v kategorii mladších i starších žáků a závodit se mělo už v pátek. Počasí však bylo proti, a tak jsme poznali jména čtyř nových republikových mistrů až v sobotu v odložených závodech v super obřím slalomu.


Závody v SuperG se pro účastníky měly konat už v pátek, nepříznivé podmínky však start závodu nedovolily. „V pátek byly podmínky úplně tragické, bylo šest nad nulou, déšť a byli jsme úplně bez sněhu. SuperG se tedy muselo zrušit a přeložit na sobotu,“ přiblížil předseda organizačního výboru MČR Rostislav Souček.

Ani o víkendu to však nebylo úplně růžové. „Ráno byl obrovský vítr, ani jsme nevěděli, jestli pojedou lanovky. Museli jsme tedy posunout start na později a ještě před tím v rámci tratě na SuperG odházet několik tun sněhu,“ dodal Souček. Nakonec se na Klínovci ale přeci jen závodilo. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a díky kterým jsme mohli odjet dva nádherné závody. Byly fantastické a hrozně se povedly,“ pochvaloval si předseda organizačního výboru.

V množném čísle mluvil proto, že kromě závodu v rámci MČR se jel ještě republikový klasifikační závod. „Časově to tedy bylo náročné jak pro pořadatele, tak pro závodníky. Končili jsme někdy ve čtvrt na šest večer. Máme z toho opravdu skvělý pocit, děti byly spokojené a neměli jsme žádný úraz, takže vše proběhlo tak, jak mělo,“ pochvaloval si po prvním závodním dni.

Mezi dívkami v mladší žákovské kategorii si připsala titul Natali Anna Machytková z klubu SA Špindl, která byla o víc jak tři sekundy rychlejší než její nejbližší konkurentka. Mezi jejich staršími kolegyněmi kralovala její klubová parťačka Eliška Hordossy, jejíž náskok na druhou v pořadí Kateřinu Poláčkovou byl pouze čtyři desetiny. Nová žákovská mistryně republiky Natali Anna Machytková pak potvrdila svou dominanci i v rámci republikového klasifikačního závodu a jako jediná vyhrála obě klání během jediného dne. Mezi staršími žákyněmi Hordossy nedojela do cíle, vítězství uzmula Lucie Tomšíková ze stejného oddílu.  

Mistr ČR mladších žáků se jmenuje Christian Mário Tyle, který taktéž reprezentuje barvy Špindlerova Mlýna. Ve starší chlapecké kategorii vyhrál závod MČR Adam Kučera, který podtrhnul dominanci klubu SA Špindl. Na rozdíl od dívek se však pořadí v rámci RKZ chlapců měnilo. Mezi mladšími žáky překonal Tyleho o jednu jedinou setinu havlíčkobrodský David Chroustovský. A protože mezi staršími chlapci mistr ČR Adam Kučera závod nedokončil, otevřela se cesta k vítězství zástupci klubu Ski Bílá Filipu Fuchsovi.

Původně se na Klínovci ještě měly jet závody v obřím slalomu, příroda však byla proti a na neděli zbyl pouze závod v alpské disciplíně s nejkratším obloukem. „Počasí s námi hraje loterii, ale neděle by měla být ještě lepší než sobota. Má být -10 °C a v plánu je slalom, takže oproti stavbě tratě na SuperG to bude brnkačka,“ předestřel plán na závěrečný den akce Rostislav Souček.

Výsledky závodu v SuperG na Mistrovství ČR

Mladší žákyně:

1. Natali Anna Machytková (SA Špindl) 59,89

2. Sara Folwarczna (SKI Mosty) +3,32

3. Antonie Pantůčková (SKI AKADEMIE BRNO) +3,54

Starší žákyně:

1. Eliška Hordossy (SA Špindl) 1:02,52

2. Kateřina Poláčková (Ski Bílá) +0,39

3. Lucie Tomšíková (SA Špindl) +1,04

Mladší žáci:

1. Christian Mário Tyle (SA Špindl) 1:02,85

2. Albert Bednář (SKI AKADEMIE BRNO) +0,47

3. David Chroustovský (HB Ski Team) +0,50

Starší žáci:

1. Adam Kučera (SA Špindl) 1:02,39

2. Oliver Kašing (Ski Bílá) +0,27

3. Filip Fuchs (Ski Bílá) +0,49

 

Kompletní výsledky najdete zde

Foto: @josefstepanphotographer (galerii najdete na tomto odkaze)Pomoc Ukrajině