×
Na Českém poháru v Malé Morávce zvítězili Dan Paulus a Šárka Chroustová

Na Českém poháru v Malé Morávce zvítězili Dan Paulus a Šárka Chroustová

07.03.2018

Čtvrtou štaci v této sezóně a druhou v Malé Morávce – Karlově má za sebou Český pohár. Vítězi obou dvou slalomů Klobouk cupu, které uskutečnily 3. - 4. března, se stali Daniel Paulus a Šárka Chroustová. Český pohár v mužích nadále vede Ondřej Berndt, v ženách se do vedení propracovala Aneta Vetrová. Jak se vyhodnocuje Český pohár a jaké jsou v něm prémie připomínáme v závěru článku.

Organizátoři z TC Praděd byl s podmínkami během závodů spokojeni. „Byly přesně takové, jaké by na závodech měly být – celý týden hodně mrzlo, v noci teploty padaly až na -19°C a pisty byly dobře připravené. U kluků to byl dobrý závod, Paulus si zajel letošní body a mladý Surkoš si je zlepšil. Účast holek byla podobě jako na předchozích závodech horší a s ní jde ruku v ruce i bodová kvalita závodu. Jakoby se holky z FIS závodů u nás někam vytratily. Těžkou odhadnout, je tam v holkách teď díra a ty, které si chtějí vyjet body, tak jedou momentálně do zahraničí,“ říká předseda organizačního výboru závodů v Karlově Petr Houser.

Vítězem obou slalomů mužů se stal Daniel Paulus a druhý den si vyjel nejlepší body sezóny, třetí nejlepší slalomové body dosavadní kariéry (33,89 FIS bodů). První den mu konkuroval nadějný junior Ondřej Surkoš (*2000), který skončil o dvě desetiny druhý a vyjel si své dosud nejlepší doby 40,92. Třetí místo prvního závodního dne patřilo Petru Královi a i v jeho případě se jedná o nejlepší body této sezóny. Nedělní slalom Paulus vyhrál s výraznější převahou 1,49 s nad juniorským reprezentantem Patrikem Bencem, pro něhož FIS body obou dní jsou zatím nejlepšími v sezóně. Třetí byl Jan Skořepa.

V ženách nenašla ani jeden den přemožitelku Šárka Chroustová a ačkoliv byly přirážky vyšší, body 61,82 a 65,13 jsou jejími jednoznačně nejlepšími. Na druhém místě se po oba dva dny umístila Tereza Zahálková, třetí byla první den Aneta Vetrová, druhý den Barbora Nováková.

Český pohár je celosezónní soutěž pro závodníky ÚAD SLČR. Vyhlašuje se v kategorii dospělých (absolutní vítěz), juniorů U21 a juniorů U18 a klubů. Do pořadí ČP 2018 se dle soutěžního rádu započítává 6 SL, 4 GS, 2 SG, 2 AC a 2 DH. V případě nižšího počtu uskutečněných závodů v konkrétní disciplíně se započítávají všechny výsledky v dané disciplíně (Např. už nyní víme, že se bude započítávat pouze jeden SG a jedna AC, jelikož se jich víc neodjelo a již neodjede). V případě vyššího počtu závodů v konkrétní disciplíně (v kalendáři ČP je vypsaných 8 SL a 6 GS, viz plakát níže) se každému závodníkovi započítává v případě slalomu 6, v případě obřího slalomu 4 nejlepší body za umístění (1. místo 100 bodů, 2. místo 80 bodů,…, 30. místo 1 bod). Poslední závod sezóny (obvykle připadá na slalom na MČR) se do soutěže již nezapočítává, neboť slavnostní vyhlášení soutěže probíhá večer před posledním závodem.

Tři nejlepší v každé kategorii obdrží prémie:

Absolutní pořadí (muži, ženy) 1. místo 30.000,-Kč, 2. místo 20.000,-Kč, 3. místo 10.000,-Kč

Junioři, juniorky (U21): 1. místo 15.000,-Kč, 2. místo 10.000,-Kč, 3. místo 5.000,-Kč

Mladší junioři, ml. juniorky (U18): 1. místo 5.000,-Kč, 2. místo 2.500,-Kč, 3. místo 1.000,-Kč

Aktuální pořadí Českého poháru najdete zde a kompletní výsledky závodů v Karlově zde.

(EK)

Photo: FB M.Jokeš

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři