MSJ: Štěpán Kroupa dobrým výkonem ve druhém kole slalomu vybojoval 35. místo

MSJ: Štěpán Kroupa dobrým výkonem ve druhém kole slalomu vybojoval 35. místo

3 min 29 s

Mistrovství světa juniorů ve francouzském Portes du Soleil má za sebou první ryze technické disciplíny. Muži absolvovali závod v klasickém slalomu, ženy pak v obřím slalomu. Dvoukolové závody dokončil z českých reprezentantů pouze Štěpán Kroupa, jenž vydařeným výkonem ve druhém kole dokázal vybojovat 35. místo. Marek Müller (na snímku), Aldo Tomášek, Patrik Forejtek a Linda Trejbalová závody nedokončili.


Slalom juniorů se pořádal na svahu u francouzské obce Morzine, kam se vypravilo k pátečnímu závodu 145 závodníků, na které čekala dvě kola na poměrně náročné trati. Na to trochu doplatil dvacetiletý Štěpán Kroupa, jenž v prvním kole obsadil až 59. místo se ztrátou takřka šest a půl sekundy na čelo. 

Ve finálové části závodu ovšem český reprezentant předvedl o poznání lepší výkon. Za nejrychlejší jízdou druhého kola zaostal pouze o 3,22 sekundy, díky čemuž vybojoval významný posun konečným pořadím až na 35. místo. Za Lenzem Haechlerem ze Švýcarska, který slalom vyhrál, zaostal Kroupa v součtu obou kol o 7,56 sekundy.

Do druhého kola prošli také další tři čeští junioři. Aldo Tomášek (65. místo po 1. kole), Marek Müller (70.) a Patrik Forejtek (75.) však druhé kolo slalomu nedokončili.

Juniorky závodily v pátek v obřím slalomu na svahu v St. Jean D'Aulps. Titul mistryně světa vybojovala Kanaďanka Britt Richardsonová, která v této sezoně pravidelně boduje ve Světovém poháru. Jedinou Češkou na startu byla Linda Trejbalová, která ovšem nedokončila první kolo.

V sobotu bude juniorské mistrovství světa ve Francii zakončeno posledními technickými disciplínami. Junioři absolvují na St. Jean d'Aulps obří slalom, juniorky pak čeká v Avoriazu slalom.

Foto: Agence ZoomPomoc Ukrajině