MSJ: Kučera v závěrečném obřím slalomu skončil na 33. místě. Další Češi nedokončili

MSJ: Kučera v závěrečném obřím slalomu skončil na 33. místě. Další Češi nedokončili

3 min 29 s

Mistrovství světa juniorů v Portes du Soleil - Haute Savoie ve Francii má za sebou svůj poslední soutěžní den. Zatímco na juniory čekal obří slalom, na juniorky klasický slalom. Z českých reprezentantů dokončil sobotní závod pouze Vojtěch Kučera, jenž vybojoval velmi slušné 33. místo.


Obří slalom se jel na svahu St. Jean d'Aulps, kde se devatenáctiletý Vojtěch Kučera umístil v prvním kole na 46. místě. Ve druhém kole se mu povedlo vylepšit svůj výsledek o třináct pozic, když zaznamenal 33. nejrychlejší čas druhé části závodu.

Celý závod byl velmi náročný a ze 151 přihlášených závodníků se do cíle obou kol dostalo pouze 57 z nich. Kvůli náročnosti trati už první kolo nedokončili další čeští reprezentanti Lukáš Svatoš, Marek Müller a Štěpán Kroupa, jenž pro změnu jako jediný z českých závodníků dokončil páteční slalom (skončil na 35. místě).

Mistrem světa se stal Američan Ryder Sarchett, jenž sice nepatřil k největším favoritům, ale předvedl dvě opravdu znamenitá kola. Kučera na Američana ztratil celkem 7,18 sekundy.

Juniorky v sobotu závodily na svahu v Avoriazu, kde byl na programu dvoukolový slalom. Jediná česká zástupkyně Linda Trejbalová nedokončila už první kolo. Mistryní světa se stala Lotyška Dzenifera Germaneová.

Na juniorském světovém šampionátu se mezi nejlepší výsledky českých reprezentantů počítá 25. místo Patrika Forejtka a Hany Semerákové ze sjezdů. V Super G vybojoval Forejtek 26. místo a Semeráková zaznamenala ve stejné disciplíně 30. místo. V neposlední řadě pak velmi kvalitní 15. místo vybojovali Forejtek a Štěpán Kroupa v týmové kombinaci. V paralelním slalomu skončil český kvartet na devátém místě.Pomoc Ukrajině