MSJ: Dva čeští zástupci v elitní třicítce závodů Super G, junioři zapsali 15. místo v kombinaci

MSJ: Dva čeští zástupci v elitní třicítce závodů Super G, junioři zapsali 15. místo v kombinaci

5 min 9 s

Ve středu pokračoval světový šampionát závody Super G pro juniory i juniorky. Oba závody navíc byly zařazeny do týmové kombinace. Patrik Forejtek i Hana Semeráková se umístili v elitní třicítce svých závodů.


Jako první se do závodů pustily juniorky, přičemž na startu stále jediná česká zástupkyně Hana Semeráková. Ta vyjela na trať jako čtvrtá od konce, nicméně s opotřebovanou tratí si poradila solidně.

 

Konstantní jízdou si dojela pro třicáté místo, a to hlavně díky povedenému poslednímu sektoru, ve kterém byla 24. nejlepší. Po prodělaném zranění jde o pozitivní signál do dalších závodů.

 

Závod, do jehož cíle nedojelo hned deset závodnic, nakonec dokončila se ztrátou 3,75 vteřiny na suverénně první Malorii Blancovou.

 

„Není to výsledek, který bych si představovala. Zároveň ale vím, kde chyby nastaly. Do příště budu vědět. Byla tam chyba v nájezdu do rovinky, kam jsem si měla přivést co nejvyšší rychlost. Jinak jsem až na tuto část udělala vše, jak jsem chtěla. Trať byla výborná, na to si nemůžu stěžovat,” okomentovala svůj závod Semeráková. 

 

V mužské kategorii bylo zastoupení početnější, nicméně Marek Müller ani Vojtěch Kučera závod nedokončili.

 

To se podařilo Aldovi Tomáškovi, jenž sebral 43. místo. Nejlepší český výkon pak obstaral Patrik Forejtek, kterému ještě lepší umístění sebral zhoršený třetí sektor. I tak ale ve vyrovnaném závodě Super G obsadil 26. místo se ztrátou 1,84 vteřiny.

 

 „Podle mě jsem jel dobrou a kvalitní jízdu. Bohužel čtyři brány před cílem přišla jedna těžší, ve které jsem udělal velkou chybu, která mě stála hodně času. I tak jsem rád, že jsem mohl odstartovat, za což bych rád poděkoval svazu i sponzorům. Je to velká zkušenost, vážím si toho,” dodal Forejtek.

 

Co se týmové kombinace, ve které jde o závod dvojic, ve kterém se sčítá jízda v SG a slalomu, týče, se ženský pár ve složení Semeráková a Linda Trejbalová neumístil, jelikož druhá jmenovaná poté, co Semeráková zajela dvacátý nejlepší čas, svou slalomovou nedokončila.

 

Do mužského zápolení se zapojil taktéž jeden pár, i když jich mohlo být více, jelikož Lukáš Svatoš nenastoupil. Česko navíc přišlo i o další, jelikož Kučera nedojel svou část závodu.

 

O umístění tak bojoval Forejtek se Štěpánem Kroupou, který povedenou jízdou ve slalomu výrazně pomohl k patnáctému místu.Pomoc Ukrajině