MSJ: Češi obsadili 9. místo, rozhodovaly setiny

MSJ: Češi obsadili 9. místo, rozhodovaly setiny

2 min 50 s

Po nabitých dnech, ve kterých se čeští juniorští závodníci ve francouzském Portes du Soleil zúčastnili závodů ve sjezdu a Super G, čekal na zúčastněné paralelní závod. Český tým byl v prvním kole postaven proti německému. A rozhodovaly setiny.


Proti sobě se na dvě strany sjezdovky postavili zástupci každého týmu, kteří jeli proti sobě. Rozhodoval buď počet výher, nebo rozdíl v čase.

 

Po úvodních dvou jízdách bylo skóre vyrovnané. V tom prvním totiž proti Haně Semerákové nedojela Němka Charlotte Grandingerová, v tom následujícím zase český zástupce Aldo Tomášek.

 

Závod třetího páru dopadl lépe pro Němce, kteří zásluhou Marie Bognerové, jež porazila Lindu Trejbalovou o 51 setin, získali pomyslný mečbol.

 

Nůž na krku tak měl Marek Müller, avšak proti německému sokovi Nickovi Palamarasovi uspěl. Bohužel pro český tým však nedokázal smazat ztrátu Trejbalové, jelikož svého soupeře předjel “jen” o 24 setin.

 

První kolo tedy dopadlo 2:2, ale český tým kvůli rozdílu v součtu časů, který nakonec činil 21 setin, vypadnul. V konečném zúčtování skončil český výběr devátý, přičemž porazil například Finy nebo Rakušany.

 

Mužské závodníky zítra čeká slalom (Marek Müller, Štěpán Kroupa, Aldo Tomášek, Patrik Forejtek; start prvního kola ve 14:30, druhého v 17:45), ženy zase obří slalom (Linda Trejbalová; 9:30 a 13:00).

 Pomoc Ukrajině