×
MS super-G muži: z českého týmu zajel nejlépe Tomáš Klinský

MS super-G muži: z českého týmu zajel nejlépe Tomáš Klinský

06.02.2019

Druhý závodní den má za sebou mistrovství světa alpských lyžařů ve švédském Are. O medaile se popravili muži v super-G a mistrem světa se stal Dominik Paris (ITA) před stříbrnou dvojicí Vincent Kriechmayr (AUT) a Johan Clarey (FRA). Z našich závodníků dojeli dva. Věkem junior Tomáš Klinský na 39. místě a Kryštof Krýzl po velké chybě v horní části na 41. místě. Ondřej Berndt a Jan Zabystřan závod nedokončili.

Počasí ovlivňující viditelnost sehrálo i v super-G mužů svou roli. Ani muži, podobně jako o den dříve ženy, příliš pod nohy neviděli. 

Z českých reprezentantů si nejlépe vedl posledním rokem junior Tomáš Klinský. Na velké akci přitom zažil životní premiéru a při ní zajel 39. místo se ztrátou 4,39s na vítězného Parise. Klinského jízda byla opticky velmi aktivní a bojovná. Ani on se na náročné trati plné kompresí, nerovností a mnoha drobných bouliček nevyhnul malým chybám, ale neudělal žádnou velkou a ty menší dokázal bleskurychle zkorigovat. 

„Bylo to skvělé, moc jsme si to užil. Na začátku závodu jsem měl trochu strach z viditelnosti, která nebyla moc dobrá, ale pak už se to stabilizovalo a vidět docela bylo. Navíc už jsem od Ondry (pozn. Berndta) věděl, kde si dávat pozor,“ říká nováček v týmu a pochvaluje si (stejně jako ostatní členové našeho týmu) účast Honzy Hudce na MS, specialisty na rychlostní disciplíny, který zde v Are na stejné sjezdovce na MS 2007 vybojoval pro Kanadu stříbrnou medaili ve sjezdu. „Jsme strašně rádi, že je tady s námi. Dokážete se s ním o lyžování bavit hodiny a vždy z něho vypadne něco moc užitečného, co se jinde nedozvíte.“

Druhý z našich závodníků Kryštof Krýzl obsadil 41. místo. V horní části trati hodně výrazně chyboval, do jedné z branek nenajel optimální stopou a to způsobilo, že další dvě totálně podjel. Jednu dokonce tak moc, že pět metrů před ní ještě neměl otočené lyže správným směrem, ukončoval totiž teprve předchozí oblouk a do inkriminované brány se na úplně poslední chvíli dostal.

Podobné štěstí neměla další dva naši reprezentanti. Ondřej Berndt se nevešel do brány v nájezdu do úseku působícího dojmem tobogánu. Když po minutě jízdy opustil traˇpatřilo mu na druhém mezičase 39. místo. Honza Zabystřan chvíli po startu bránu za horizontem začas točit příliš brzy a minul ji z vnitřní strany. Oba se drželi za hlavu, nicméně my vzkazujeme, hlavy vzhůru, MS teprve začíná.  

Ženy absolvovaly trénink sjezdu. Ester Ledecká v něm obsadila 16. místo a Kateřina Pauláthová 36. Ve čtvrtek naše reprezentanty čekají tréninky sjezdu (muže i ženy).

Výsledky super-G mužů najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska