×
MS St. Moritz: Ester Ledecká v alpské kombinaci dvacátá, muže čeká královská disciplína sjezd

MS St. Moritz: Ester Ledecká v alpské kombinaci dvacátá, muže čeká královská disciplína sjezd

10.02.2017

K velmi dobrému dvacátému místu s velmi slušnou ztrátou 3,24 s se propracovala druhým kolem alpské kombinace česká reprezentantka Ester Ledecká. Pavla Klicnarová skončila 29. a Kateřina Pauláthová nedokončila druhé kolo. Mistryní světa se stala domácí Wendy Holdenerová, stříbro získala rovněž domácí Michel Gisinová a bronz nestárnoucí Rakušanka Michi Kirchgasserová.

Ester Ledecká byla po prvním kole  - sjezdu 23. a velmi dobrou slalomovou jízdou se propracovala na 20. místo. Ve slalomu jí patřil 18. čas. Ačkoliv slalom na lyžích skoro netrénuje, podala v něm vynikající výkon. Bylo znát, že timing krátkého obloukuji nechybí, ne náhodou je v něm mistryně světa na snowboardu. A i když je to něco jiného, minimálně timing ve slalomu na lyžích dokonale uplatňuje. „Užila jsem si obě jízdy. Líbilo se mi to, udělala jsem, co bylo v mých silách,“ řekla pro ČT a vrátila se ještě ke kombinačnímu sjezdu, ve kterém skončila 23. se ztrátou 2,55 s. „Momentálně mám asi na tohle umístění, snažím se to ale posouvat, s každým rozborem něco najít a posunout další jízdu. Doufám, že to dneska rozebereme, do zítra něco opravíme a do pozítří taky," vyhlíží klasický nedělní sjezd.

Pavla Klicnarová musela ve sjezdu výrazně korigovat nepřesný směr skoku a následný dopad a už po sjezdu ztrácela přes pět vteřin. Jsem ale rádi, že krizovou situaci, kdy se řítila do sítí a v poslední chvíli postavila lyže prudce na hrany a šla do hlubokého záklonu, zvládla. „Hrozně jsem to v tom jednom místě pokazila. Bouchlo mě to nějak do lyží, nějaká nerovnost, už jsem se viděla v sítích, bylo to fous.“ Ve slalomu pak zaostala dalších více než pět vteřin a skončila 29.

Kateřina Pauláthová po sjezdu byla 34. a pro Českou televizi uvedla: „Já myslím, že ta jízda nebyla špatná, ale jak nemám ty zkušenosti tak tam dělám zbytečné zatáčky. Ta jízda nebyla špatná, ale chtělo to větší bomby.“ Větší ‚bomby‘ chtěla dát Kateřina do slalomu a bohužel to nedopadlo… Ve třetí brance přiklonila hrudník a letěla po vnitřní ven z trati. Závod tedy bohužel nedokončila.

Muži v sobotu jedou královskou disciplínu sjezd. Konečně dnes absolvovali odkládaný trénink, ale i ten byl z nižšího startu. Pro naše muže je to trochu nevýhoda, neboť každá jízda vcelku by jim pro lepší vstřebání nástrah sjezdovky hodila. Naopak pro ostříleného Jana Hudce, který už sjezdovku zná od MS 2003, tehdy skončil senzačně sedmý, to může být výhodou. Na start se postaví jako 32., Další Čech Filip Forejtek pojede s číslem 37 na výborných 19 FIS bodů, které si vyjel před pár týdny ve Špindlu. 41 má Ondřej Berndt, úspěšný kombinátor této sezóny a 45 mladý Jan Zabystřan, dvojnásobný juniorský mistr světa U18 z loňské sezóny.

Start závodu je ve 12.00 a vysílá ho živě Česká televize a Eurosport.  

Výsledky alpské kombinace žen najdete zde.

(EK)

Photo:CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři