×
MS St. Moritz: Češi v týmové soutěži vyřazeni v osmifinále, Slováci slaví historické stříbro

MS St. Moritz: Češi v týmové soutěži vyřazeni v osmifinále, Slováci slaví historické stříbro

14.02.2017

Hned v osmifinále proti týmu Norska byl vyřazen český tým ve složení Martina Dubovská, Kryštof Krýzl, Ester Ledecká, Ondřej Berndt. V roli náhradních závodníků Kateřina Pauláthová, Jan Zabystřan. Zvítězili Francouzi, když ve finále porazili Slováky, bronz získali Švédi před domácími Švýcary.

Čeští závodníci vypadli v osmifinále, přitom nechybělo mnoho a mohli přes Nory postoupit. Hned v úvodní jízdě týmu Ester Ledecká velmi těsně prohrála, o 0,03 s, s Kristin Lysdahlovou. A to byl jeden z momentů, kdy štěstí nestálo na naší straně. Ester jela dobře, ale v branku na skoku atakovala předloktím nastaveným kolmo na bránu a vnější tyč branky jí zezadu udeřila po zádech a hlavě, až se jí přilba zatřepala - to jí rozhodilo z rytmu na skoku i pod ním a to rozhodlo. „Tady je to řežba od začátku až do konce. a já jsem se prostě snažila podat ten nejlepší výkon, byl to můj první takhle velký paralelní slalom na lyžích tak doufám, že jsem zas tak úplně nezklamala, ale samozřejmě by bylo lepší, kdybych ten tým podržela hned od začátku a jelo by se jim líp, tak že se omlouvám,“ prohlásila Ester pro ČT.

Ve druhé jízdě týmu se Kryštof Krýzl snažil stáhnout náskok Leifa Kristiana Haugena, zariskoval a následně se nevešel do jedné z branek, jízdu tedy nedokončil. V cíli pak pro ČT řekl: „Samozřejmě nás to mrzí, to se ale nedá nic dělat. Já jsem to pokazil asi nejvíc, protože jsem jediný nedojel do cíle, bohužel, a nějak jsem trošičku asi zaspal na stratu a snažil jsem se ho dohnat, ten Laif je v tomhle fakt hodně silný, pak jsme zariskoval a ještě se mi tak nějak před tím prvním skokem posunuli brejle, tak jsem špatně viděl, ale samozřejmě jsem od sebe očekával víc, tak mě to taky mrzí.“

Do hry o postup nás mohla vrátit Martina Dubovská, která jela proti Maren Skjoeldové a i ona po dobré jízdě velmi titěrným rozdílem 0,09 s prohrála. V této chvíli už bylo jasné, že postupují Noři. „Závod byl úplně super, mě to strašně bavilo a mohlo by se takových soutěží jet více, protož je to i pro diváky zajímavější. Škoda, že jsme tak brzy vypadli a nemohli to jet ještě párkrát, ale tak nevadí, no,“ sdělila pro ČT Martina.

Ondřej Berndt ve čtvrté jízdě vybojoval pro český tým čestný bod, když předjel Alexandra Aamodta Kildeho. „Určitě mě to těší, že jsem ho porazil, povedl se mi start, měl jsem ho celou dobu za sebou, což bylo dobrý, že jsem ho nemusel sledovat a jel jsem prostě co to dá.“

Závěrem se ještě vraťme k úspěchu Slovenska. To získalo historicky první medaili ze světového šampionátu v alpském lyžování. V osmifinále porazili Němce. Veronika Velez Zuzulová s Petrou Vlhovou byly proti Christině Geigerové  Leně Dürrové favoritkami svých rozjížděk, ale Matěj Falát byl proti Felixovi Neureutherovi outsiderem. Přesto ho senzačně o třináct setin porazil. Ve čtvrtfinále slovenské reprezentantky s přehledem porazily Italky Irene Curtoni a Chiaru Costazzaovou a Falát přidal další husarský kousek, když o 0,03 s porazil Riccarda Tonettiho. V semifinále si pak poradili s favorizovanými a publikem před hnanými domácími Švýcary, když postoupily na časy o 0,06 s. Ve finále je pak 0,08 s dělilo od zlata, stav jízd byl totiž, stejně jako v semifinále, nerozhodný 2:2.

Výsledky týmové soutěže najdete zde.

(EK)

Photo: St.MoritzToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři