×
MS: Muži v zasněženém sjezdu obsadili pozice odpovídající jejich startovnímu číslu

MS: Muži v zasněženém sjezdu obsadili pozice odpovídající jejich startovnímu číslu

09.02.2019

Královská disciplína – sjezd mužů – je za námi. Husté sněžení, ne zcela optimální viditelnost, zkrátka královská discplína s nekrálovskými podmínkami. Titul mistra světa získal Nor Kjetil Jansrud o dvě setiny před loučícím se krajanem Akselem Lund Svindalem a třetím Vincentem Kriechmayrem z Rakouska. Z našeho týmu zajel nejlépe Jan Zabystřan na sedmačtyřicáté příčce, hned za ním se jako osmačtyřicátý umístil Tomáš Klinský a Ondřej Berndt obsadil padesátá místo.

Honza Zabystřan zajížděl povedené časy v tréninku. Tajně tak do závodu doufal, že by mohl zajet do třicátého místa. „Nejsem až tak spokojený, po těch dobrých tréninkových jízdách to v závodě úplně nešlo. Celou noc sněžilo a bylo proto hodně důležité jet vyjetou stoupou, ta jediná byla rychlá. Když jste se dostali jet trochu mimo ni, brzdilo vás to. Já jsem z ní bohužel v horní pasáži vyjel a dostal se do hlubšího sněhu a pak už jsem nenabral dostatečnou rychlost do zbytku trati,“ říká Jan Zabystřan. Poslední skok pak skočil hodně nejistě. „Najížděl jsem na něj normálně a myslel si, že i normálně skočím, ale nechal jsem jednu ruku vzadu a asi některé vystrašil, ale z mého pohledu jsem to mě pod kontrolou.“ 

Ondřej Berndt ke sjezdu: „Bral jsem to hlavně jako trénink na kombinaci a chtěl jsem konečně projet dobře vrchní pasáž. Podmínky nebyly úplně ideální a jakmile člověk vyjel mimo stopu, tak hrozně ztrácel. Pocit z jízdy jsem neměl úplně nejhorší, ale věděl jsem, že na pár místech jsem to dost podjel. Asi mě to podle času stálo docela hodně, jelikož tam byl ten čerstvý sníh. Ale chce to hodit za hlavu a připravit na kombinaci. Poslední trénink jsem nejel špatně a se ztrátou kolem 2,5 sekund se ve slalomu dá něco dělat. Takže cíl pro kombinační sjezd je kolem dvou vteřin a budu spokojený,“ má jasno Ondra a doplňuje: „Dám do toho všechno. Uvidíme. Snad budou lepší podmínky než na sjezd,“ doufá český reprezentant, který v kombinaci na loňských ZOH zazářil výborným 16. místem.

Podle Honzy Hudce, který našim klukům na MS v rychlostních disciplínách pomáhá, nezajeli kluci to, na co mají. Jediný, kdo splnil plán je Tomáš Klinský.

Ženy čeká sjezd v neděli. Na startu bude samozřejmě Ester Ledecká (má startovní číslo 20), chybí ale Kateřina Pauláthová, která po alpské kombinaci nemá zdravotně v pořádku koleno.

Výsledky sjezdu mužů najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska