MS: Jan Zabystřan a Daniel Paulus jsou v obřím slalomu na 31. a 32. místě

6 min 21 s

Mistrovské medaile v obřím slalomu si dnes rozdělili muži. Z českého týmu prošli úspěšně čtvrteční kvalifikací oba naši muži a v pátečním závodě se vzhledem ke svým startovním číslům (54 a 61) neztratili. Po 1. kole Dan Paulus s 61 zajel 34. čas a Jan Zabystřan 37. Ve druhém Honza vystřihl třicátý čas a posunul se na konečnou 31. příčku a Dan Paulus skončil o 0,04s za ním na 32. pozici. Z premiérové medaile na MS i titulu se radoval Nor Henrik Kristoffersen, stříbrou vybojoval nemocný Marcel Hirscher (USA) bronz Alexis Pinturault (FRA).

V Aare bylo na i obří slalom mužů velmi teplo. Rtuť teploměru se během šampionátu stačila vyšplhat o 30°C(!) z mínus sedmadvaceti při prvních trénincích sjezdu až na plus sedm na obří slalom mužů i žen. Sníh mimo nasolenou závodní stopu byl totálně mokrý a rozbředlý. Pořadatelský tým ale zvládl závod celkem obstojně prosolit, na dané podmínky velmi dobře.

Jan Zabystřan se rozloučil s mistrovstvím světa 31. místem. „Obřák nebyla moje nejsilnější disciplína na programu tady v Aare, takže s 31. místem jsem celkem spokojený. V obou jízdách byla nějaké chyby, ale pocit na obřačkách byl fajn a bavilo mě to. Trať byla dost nasolená a místy byly díry, takže spodní část dala dost zabrat,“ uvedl Zaby. Nyní ho čeká přesun na juniorské mistrovství světa do Pozza si Fassa (ITA), kde už 18. února pojede první trénink sjezdu a jak všichni doufáme, mohlo by to Zabymu na MSJ letos vyjít, jinými slovy, mohlo by to cinknout.

Daniel Paulus zajel při svém druhém MS velmi solidní 32. místo. Po prvním kole byl dokonce z českého dua nejrychlejší a se startovním číslem 61v něm zajel 34. čas. „První kolo jsem byl hodně spokojený, 34. místo s 61 je super.“ Na začátku druhého kola ale trochu chyboval. „Moc jsem netrefil stopu a když se snažit jet příměji, abych vykompenzoval předchozí chybičky, tak jsem najížděl přímo do děr, což také není úplně OK, navíc mě to stálo dost sil. Ale určitě celkové 32. místo znamená velkou spokojenost. Nevím, jestli jsem před závodem doufal v něco podobného. Kryštof Krýlz, který kvůli odražené holeni v obřím slalomu nastartoval, se chystá na slalom. Stejně tak nemocný Ondřej Berndt.

Ženy pojedou slalom o medaile v neděli a Gabriela Capová vyrazí na trať jako 36. a o výsledek se pokusí i Martina Dubovská s startovním číslem 33, která tři ležela v posteli s antibiotiky. Kateřina Pauláthová v pátek přicestovala zpět do ČR. V pondělí ji čeká vyšetření kolene a uvidí se. jak to s ní bude dál.  Muži mají kvalifikaci na slalom a zatímco Ondra Berndt s Kryštofem Krýzlem nemusí jet a jsou nasazeni přímo do hlavního závodu, Michal Sztaszowski a Daniel Paulus se o své startovní místo v hlavní soutěži budou muset poprat. Michal pojede jako 22. a Dan jako 33. Držíme všem palce!

Start prvního kola slalomu žen je v 11.00 a druhého ve 14.30hod. Přímý přenos můžete sledovat na ČT a Eurosportu.

Výsledky obřího slalomu mužů najdete zde.