MS: Gabriela Capová obsadila v obřím slalomu 37. místo, mistryní světa je Petra Vlhová

MS: Gabriela Capová obsadila v obřím slalomu 37. místo, mistryní světa je Petra Vlhová

5 min 20 s

Obří slalom žen dokončila z českých závodnic pouze Gabriela Capová a na rozbité trati bičované větrem si dojela pro 37. místo. Kateřina Pauláthová odstoupila před druhým mezičasem prvního kola a Martina Dubovská nebyla vůbec ve startovní listině, protože leží v posteli s angínou a antibiotiky. Mistryní světa se stala Petra Vlhová, stříbro získala Viktoria Rebensburgová (GER), bronz Mikaela Shiffrinová (USA). Muži Jan Zabystřan a Daniel Paulus bez problémů postoupili z kvalifikace do hlavního závodu v obřím slalomu.


Na zimu v severské zemi extrémní teplo plus sedm stupňů a silný vítr k tomu. Trať nasalmiakovaná, jízdy pod umělým osvětlením a závod s vítězkou od sousedů – s Petrou Vlhovou, která získala první titul mistryně světa v kariéře pro sebe i historicky pro svou zemi.

Start druhého kola musel být posunut o patnáct minut, protože silný vítr vyřadil z provozu lanovku a závodnice musely být na start převáženy sněžnými vozidly.

Z české výpravy do cíle dojela pouze Gabriela Capová. Se startovním číslem 42 skončila na konečném 37. místě. „Vzhledem k tomu, kolik mám obřák teď natrénovaný, jsem předvedla průměrné jízdy. Ve druhém kole bylo trochu zlepšení, za což jsem ráda, ale i tak to nybylo to, co umím. Teď už se těším na slalom.“

Kateřina Pauláthová moc daleko neodjela. Koleno ji nepustilo. „Bohužel jsem se ani nemohla rozjezdit, protože to bylo rozbité a nešlo to. V závodě jsem si řekla, že nemám co ztratit a napálila to,“ byla reakce na osmý nejrychlejší mezičas číslo jedna, po něž následoval výpadek. a pokračovala: „Chtěla jsem bojovat, jenže mě v tom tak brutálně píchlo, že jsem vyjela.“ Kateřina v pátek odlétá do Prahy, čeká ji vyšetření na magnetické rezonanci a případná operace, pokud bude třeba. Přejeme tímto Kateřině pevné zdraví, ať to pokud možno není nic vážného.

Martina Dubovská se nadále kurýruje s angínou a doufejme, že nastoupí do svého oblíbeného slalomu. V mužích podobný osud potkal Ondřeje Berndta, který rovněž pro nemoc nezasáhl do bojů o start v obřím slalomu.

Muži se dnes bez problémů kvalifikovali do hlavního závodu, s tím že Kitan do kvalifikace nemusel. Ve středu muže čeká hlavní závod, s číslem 54 vrazí na trať prvního kola Jan Zabystřan a jako 61. Daniel Paulus. Kryšfof Krýzl zatím stále není schopen závodního zatížení.

Závody sledujte živě na ČT nebo Eurosportu. Start prvního kola je plánován na 14.15, druhého a 17.45 hod.

Výsledky obřího slalomu žen najdete zde.Pomoc Ukrajině