MS Francie: Zabystřan solidně rozjetou kombinaci nedokončil. Ve slalomu chytil špicar

MS Francie: Zabystřan solidně rozjetou kombinaci nedokončil. Ve slalomu chytil špicar

3 min 38 s

Jan Zabystřan otevřel s číslem jedna závod alpské kombinace na mistrovství světa ve francouzských střediscích Courchevel Meribel. Po super G mu patřilo průběžné 22. místo. Po odstoupení několika závodníků mohl atakovat i nejlepší desítku, ve slalomu však chyboval a závod tak nedokončil.


 

Český závodník se na trať vydal jako první, což byla pro něj premiéra. „Číslo jedna jsem nikdy předtím neměl, bylo to těžké. Nemohl jsem se na nikoho podívat, tak jsem moc nevěděl, jak to pojede. Jinak to dopadlo docela dobře. Jel jsem to, co jsem chtěl. Sníh byl krásný, dalo se v něm hezky zatáčet. Určitě kdybych jel někde vzadu, tak bych se do toho více opřel, protože bych věděl, že na trati není žádný problém. Ale s jízdou jsem byl celkově spokojený,“ hodnotil po super G Zabystřan. 

 

Ve 14:30 závod vrcholil slalomovou částí. Několik závodníků před slalomem odstoupilo, Zabystřan se tak posunul na průběžné 14. místo a mohl pomýšlet na elitní desítku.

„Slalom byl postaven obtížně, navíc na těžkém kopci. Vrchní pasáž jsem jel nad moje očekávání. V pár branách jsem byl moc blízko, v některých zase moc pozdě. Jak jsem byl blízko, tak jsem chytil špicar. Jel jsem dál a chvíli mi trvalo, než jsem si to uvědomil. Je to škoda, reálně to bylo na sedmé osmé místo. Mrzí mě to, fakt z toho mohl být pěkný výsledek,“řekl. 

 

Zítra má Zabystřan v plánu trénink super G, ve kterém ho ve čtvrtek čeká závod. „Docela se na super G těším, fakt se mi to líbilo. Doufám, že trošku upravím stopu a rychlost v jednotlivých pasážích a zabojuji o super výsledek.“Pomoc Ukrajině