MS Francie: Jedna setina od postupu do čtvrtfinále. Český tým bral v týmovém paralelu 10. příčku

MS Francie: Jedna setina od postupu do čtvrtfinále. Český tým bral v týmovém paralelu 10. příčku

4 min 10 s

Úterní program je na světovém šampionátu ve Francii věnován paralelním závodům. Několik minut po poledni se závodilo v týmovém paralelu, v podvečer na závodníky čeká kvalifikace paralelního slalomu jednotlivců. V týmové soutěži reprezentovalo Českou republiku kvarteto Dubovská, Jelínková, Zabystřan a Forejtek. Úvodní duel s Itálií nakonec za shodného stavu 2:2 rozhodla jedna setina sekundy v neprospěch českých závodníků. Ti tak obsadili 10. místo.


Ve 12:15 odstartoval ve Francii týmový závod, ve kterém Češi sázeli na Martinu Dubovskou, Adrianu Jelínkovou, Jana Zabystřana a Filipa Forejtka. V osmifinále na naše reprezentanty čekala Itálie. Celý duel odstartovala Martina Dubovská proti Laře Della Meaové. Dubovská prohrála a Italové šli do vedení. Velmi těsný byl druhý souboj mezi Zabystřanem a Vinatzerem. Český závodník prohrál se svým soupeřem o jednu setinu sekundy. První bod pro české barvy získala Adriana Jelínková, která porazila Beatrice Solaovou. Bod přidal i Filip Forejtek proti Della Viteovi. Stav byl tedy nerozhodný 2:2, Italové ale pronikli do další fáze díky lepšímu součtu časů nejlepšího muže a nejlepší ženy.  Češi tak brali 10. místo.

 

„Velká škoda, skoro jsme to zvládli. Hodnotím to ze svého pohledu dobře.  Jízda byla dobrá, možná jsem mohla jet o trošičku rychleji nahoře. Bylo to skvělé, moc jsem si to užila,“ hodnotila po závodě Jelínková.

 

„Prohra je určitě zklamání, mířili jsme na postup. Já jsem se svojí jízdou spokojen, možná jsem trošku zaspal na startu. Soupeř byl těžký. Jinak to byl super den, super podložka a atmosféra,“ řekl po závodě Filip Forejtek. 

 

„Výkon našeho týmu hodnotím pozitivně, myslím si, že jsme podali super týmový výkon. Je to velká škoda. Jízda Zabyho by byl náš postupový bod. Všichni čtyři podali velmi dobré výkony,“ shrnul šéftrenér české reprezentace Jan Fielder.

 

V úterý je na programu také kvalifikace individuálního paralelního závodu. Na startu budou české barvy hájit Jan Zabystřan, Martina Dubovská, Adriana Jelínková a Elese Sommerová. 

 

 Pomoc Ukrajině