MS Francie: Jan Zabystřan po chybě super G nedokončil

MS Francie: Jan Zabystřan po chybě super G nedokončil

2 min 14 s

Ani druhý závod na letošním světovém šampionátu český reprezentant Jan Zabystřan nedokončil. Do tratě super G se vydal se startovním číslem 36, po prvním mezičase však chyboval a v závodě nebyl klasifikován. Z vítězství se radoval Kanaďan Crawford.


 

Český reprezentant nastoupil do dnešního super G po dni volna. V úterý závodil v alpské kombinaci, kterou měl skvěle rozjetou, v závěrečné slalomu však vypadl. Do dnešního závodu nastoupil se startovním číslem 36. Krátce po startu však chyboval a závod nedokončil. 

 

„Moc mi nevyšel start, pak jsem si myslel, že jsem to tou jízdou doběhl, ale v bráně před skokem jsem byl moc široký. Rozjela se mi lyže a špatně jsem kvůli tomu skočil. Je to čistě moje chyba, zbytečně jsem si to nadjel. Skončilo to hned, dost mě to mrzí, ale teď už s tím nic nenadělám,“ komentoval Zabystřan po závodě. 

 

Světovým šampionem se stal Kanaďan James Crawford, který o setinu sekundy porazil Nora Aleksandera Aalmodta Kildeho. Z bronzu se radoval domácí Alexis PinturaultPomoc Ukrajině