MS Francie: Adriana Jelínková pronikla v obřím slalomu do elitní třicítky, dojela 29.

MS Francie: Adriana Jelínková pronikla v obřím slalomu do elitní třicítky, dojela 29.

2 min 46 s

Čtvrtek patřil na mistrovství světa alpských lyžařů obřímu slalomu žen. Českou republiku reprezentovala jediná zástupkyně – Adriana Jelínková. Ta byla po prvním kole na 33. příčce, druhou jízdou se posunula do nejlepší třicítky na 29. místo. Závod vyhrála Američanka Shiffrinová.


Závod odstartoval v 9:45 a Adriana Jelínková se na trať vydala se startovním číslem 43. Po prvním kole jí patřilo 33. místo, jedna desetina ji chyběla do elitní třicítky.  

 

„Dnešní závod byl opravdu náročný, protože byl dlouhý. V prvním kole jsem začala fakt dobře, potom přišly chyby a ztratila jsem hodně času. Zase jsem o fous nebyla v té elitní třicítce, což mě opravdu naštvalo,“ shrnula první kolo. 

 

Do toho druhého pak česká reprezentantka zasáhla až po neoficiálním ceremoniálu vítězek. V druhém kole se vyvarovala větších chyb a posunula se tak na konečné 29. místo. 

 

„V druhém jsem do toho dala všechno. Určitě tam jsou ještě rezervy, ale vždycky to je mentálně těžké, když se o kousek nedostane do té třicítky. Člověk musí znovu sbírat síly a dát do toho všechno. Jsem ráda, že se to posouvá dobrým směrem,“ uzavírá. 

 

Zítra čeká obří slalom muže. Na startu budou oba čeští zástupci – Jan Zabystřan a Filip Forejtek. 

 Pomoc Ukrajině