×
MS: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci 15. místo

MS: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci 15. místo

08.02.2019

Patnácté místo z mistrovství světa a 16 bodů do World Cup Start List (WCSL) si z alpské kombinace odváží Ester Ledecká. Kateřina Pauláthová obsadila čtyřiadvacáté místo. Mistrovský titul obhájila jako 5. žena v historii Wendy Holdenerová (SUI) a stala se tak historicky poslední mistryní světa v alpské kombinaci, stříbro putuje rozdílem tří setin zásluhou Petry Vlhové na Slovensko, bronzovou medaili získala Ragenhild Movinckelová (NOR).

Po sjezdové části patřila Ester Ledecké čtrnáctá příčka. Ve své méně silné disciplíně slalomu podala velmi sympatický výkon, zajela patnáctý čas, který jí vynesl celkovou 15. pozici. Jedná se nejlepší umístění Ester Ledecké na MS. Gratulujeme k cennému výsledku!

„Mám slněno to, co jsme si před kombinací předsevzala. Uvažovala jsem o nějaké 16., 17. místě, protože tohle jsem před svém druhém startu na MS na snowboardu zajela také, tak jsem si říkala, že by bylo fajn toho dosáhnout i pře svém druhém MS na lyžích. Mám radost z toho, jak jsem to zvádla, hrozně moc jsme si to užívala," říkala Ester a bylo znát, že už je zase spokojená, z čehož máme velkou radost!

Kateřina Pauláthová alpskou kombinaci protrpěla. „Po skocích, které jsem skákala na paty, jsem začala cítit koleno. V rozježdění slalomu to začalo bolet a v závodě (ve slalomové části) asi v desáté brance se to nějak divně seklo a od té doby už nešlo pořádně zabrat. Není to žádná výmluva, jsem ráda, že jsem v cíli a je to prosté konstatování faktu, jak to bylo. Z cílového prostoru jsem měla problém jít po svých, ale už je to lepší. Už chodím líp. Týmový lékař MUDr. Jirka Beznoska mi do toho pouští nějaké proudy, protože to odnesly i hamstringy a hýžďové svaly. Zlepšilo se to. Nicméně mám teď Jirkou naordinované 2-3 dny pauzy od lyží, snad stihnu kvaldu na obřák – doufám,“ přeje si Kateřina a my držíme palce, ať to dobře dopadne!

Výsledky alpské kombinace žen najdete zde.

(EK)

Photo:CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska