MS 2015: Klára Křížová skončila v alpské kombinaci na 20. místě

3 min 27 s

Česká reprezentantka Klára Křížová dojela v alpské kombinaci na 20. místě. V první sjezdové části zajela 22. nejrychlejší čas, když na vedoucí Tinu Maze ztratila 3,44s. Jízda byla sice lepší než v klasickém sjezdu, opět se ale potvrdilo, že Kláře tento profil trati s hustěji rozestavěnými brankami nesedí. Ve slalomové části na trať vyjela jako 6. v pořadí a opatrnější jízdou, z níž bylo patrně, že se Klára slalomu prakticky nevěnuje, si dojela po průběžnou čtvrtou pozici. Nakonec skončila na 20. místě.

Ze zisku druhého titulu na tomto mistrovství světa a 13. velké medaile v kariéře se radovala Tina Maze ze Slovinska, když zvítězila před Nici Hospovou a Michaelou Kirchgasserovou (obě Rakousko).

Slalomová část alpské kombinace se, podobně jako včera, odjela za velmi teplého počasí 8 -10°C. Trať se tedy opět dost vyjížděla v závěru už byla trochu rozbitá. Zítra je na programu týmová soutěž, do níž zasáhne i český tým. I přes absenci Banka účast předběžně potvrdila Šárka Strachová, která původně svůj start podmiňovala právě Ondrovou účastí – to ale nebyl ještě zraněný. Šárku na ženské straně doplní Martina Dubovská, třetí členkou týmu bude Kateřina Pauláthová. V mužích nasadíme jediné dva zdravé závodníky, které momentálně na MS máme - Kryštofa Krýzla a Martina Vráblíka.

Připomínáme, že český tým byl schopen v této soutěži zvítězit ve finále SP 2010. „Týmová soutěž je velice specifická disciplína, ve které se může stát cokoliv. Absencí Ondry Banka jsme pochopitelně oslabili, ale i tak můžeme udělat dobrý výsledek,“ říká šéf alpských lyžařů Aleš Krýzl.

Výsledky alpské kombinace naleznete zde.