×
Mistry České republiky ve sjezdu jsou Ondřej Berndt a Klára Pospíšilová

Mistry České republiky ve sjezdu jsou Ondřej Berndt a Klára Pospíšilová

23.01.2019

Mistrovský titul ve sjezdu pro rok 2019 ve Špindlerově Mlýně na Červené sjezdovce vybojovali Klára Pospíšilová a Ondřej Berndt, který obhájil titul z loňska. Stříbrné medaile získali Barbora Nováková (ročník 2002) a Kryštof Krýzl, bronzové Tereza Nová a Jan Zabystřan, který skončil v závodě čtvrtý. V rámci mezinárodního mistrovství se mezi Berndta a Krýzla vklínil na druhé místo slovenský reprezentant Martin Bendík.

Muži si již tradičně ve Špindlerově Mlýně vyjížděli velmi dobré FIS body a tak jim vedle medailí dělá radost i bodový zisk. Bodová přirážka 27,96 a z předchozího závodu FIS 27,86 jsou velmi slušnými bodovými hodnotami ve sjezdu.

Mistr ČR Ondřej Berndt (Bižu Jablonec): „Spokojenost, jasně že sem rád. Každý mistrovský titul je dobrý. V  1. kole jsem byl druhý za Bendíkem, udělal jsem trochu chybu před Katinem - odjela mi lyže. Podle mezičasů z předchozích dní jsem byl rychlý právě od poloviny dolů, takže mě ta chyba odsunula na druhé místo. Druhá jízda se mi povedla, Fíďa (pozn. Jan Fiedler) mi dal nějaký report z Katinu a vyšlo to. Určitě to byl dobrý trénink před MS, dobře jsme si zajezdili na dlouhých lyžích.“ 

Stříbrný Kryštof Krýzl (Dukla Liberec): „Byl to tady ve Špindlu můj premiérový sjezd a docela mě překvapilo, jak to bylo rychlé. Myslel jsem si, že to bude brnkačka, přitom v určitých částech to mělo opravdu sjezdové parametry se vším všudy. V prvním tréninku mi docela lepilo. Na Katinu je letos menší komprese a hodně vykopává. Navíc takto rychle jsem tady nikdy nejel a to tu jezdím celý život. Celkově to byl ale zážitek a bavilo mě to. Jsem rád, že to bylo dvoukolové, měli jsme díky tomu více jízd a každá jízda je dobrá, hodně to pomohlo. Beru to i jako trénink na MS, protože jsem dlouho na sjezdových lyžích nestál a bylo potřeba se do toho opět dostat, což se povedlo mám z toho dobrý pocit.

Bronzový Jan Zabystřan (Dukla Liberec) a juniorský mistr ČR: „Jsem spokojený, protože když jsem tady byl naposledy na sjezdech před dvěma roky, moc mi to tu nejelo, takže jsem za bronz rád. V super - G nebo alpské kombinaci bych si ale přál získat medaili s větším leskem.“ 

Mistryně ČR v ženách i v juniorkách Klára Pospíšilová (ČKL Harrachov): „Líbilo se mi to, jsou tady hezké podmínky. V prvním kole jsem jela lepší stopu, takže se mi jelo líp a ve druhém už jsem se jen snažila uhájit prvenství. Pocitově bylo 1. kolo lepší, ale druhé vyšlo časově rychleji. První titul v životě i první dospělácká medaile jsou moc fajn. Ale v těch mrazech je to celkově náročné, už pár dní mám každý večer pocit, že na mě něco leze. Přes den se z toho naštěstí vždy zatím vzpamatuju, tak snad to vydrží i dál.

Stříbrná Barbora Nováková (SA Špindl): „Byl to můj první sjezd v životě. Dobré je, že sjezdovku ve Špindlu dobře znám, často tady trénuji. Na Katinu to letos hodně skáče, lítalo mi to docela daleko, ale nervy jsem z toho neměla.“ Letos dostávají závodníci nové medaile. „Ještě jsem si ji nestačila pořádně prohlídnout, ale už teď  se mi líbí, jak je velká,“ říká vicemistryně v ženách i v juniorkách a mistryně v mladších juniorkách Barbora Nováková.  

Bronzová Tereza Nová (SC Černý) v ženách i juniorkách: „Jsem spokojená docela, včera se mi to moc nepovedlo, spadla jsem pod Katinem a měla jsem z toho proto dnes v první jízdě respekt. Nakonec to ale dobře dopadlo a jsem ráda, že se mi to povedlo. Je to moje první dospělácká medaile. Ještě víc by mě potěšilo, kdyby byla z obřáku, protože se těm rychlostním disciplínám, na rozdíl od technických nevěnuji.“ 

Závod byl vyhlášený také jako juniorské MČR U21 a U18. V juniorkách bylo pořadí totožné s pořadím žen, v mladších juniorkách získala titul Barbora Nováková, stříbro Alena Labaštová (RT Záhrobský), bronz Barbora Zíková (Sokol Špičák). V juniorech má titul Jan Zabystřan, stříbro Tomáš Klinský (Sokol Deštné), bronz Adam Klíma (SKP Kometa Brno), v mladších juniorech má zlato Adam Klíma, stříbro David Kubeš (SK Špindl), bronz Matěj Bláha (SK Špindl).

Výsledky MČR ve sjezdu žen najdete zde, mužů zde.

(EK)

Photo: Archiv reprezentantů

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska