Mistrovství světa juniorů: Skvělá Labaštová dojela na 5. místě i v super-G

Mistrovství světa juniorů: Skvělá Labaštová dojela na 5. místě i v super-G

3 min 12 s

Po čtvrtečním sjezdu si na mistrovství světa juniorů v kanadské Panoramě připsala dvacetiletá Alena Labaštová 5. místo také v sobotním super-G. „Vůbec jsem to nečekala,“ řekla nadšená česká reprezentantka po závodě. Superobří slalom ovládla Rakušanka Magdalena Eggerová.


Do závodu se Labaštová vydala jako úplně první se startovním číslem jedna. Z toho, že celý závod zahajuje, byla ze začátku nervózní. „Ale můj trenér říkal, že jednička vždycky byla jeho oblíbené číslo. Tak jsem to tak vzala a nakonec jsem za jedničku byla ráda. Bylo to skvělý,“ popisovala dvacetiletá závodnice.

 

O výsledku v nejlepší pětce  ani nesnila. „Vůbec jsem to nečekala. V super-G bylo mnohem více závodnic než ve sjezdu a taky víc holkám superobří slalom jde. Je to mnohem víc techničtější. Trať byla super. Jediná zrádná část byla v dolní pasáži, kde spoustu holek dělalo chyby. Nemyslela jsem, že bych to takhle zvládla, navíc když jsem nebyla ani v losované patnáctce,“ řekla Labaštová po závodě. 

 

Na startu superobřího slalomu byly celkem čtyři české závodnice. Kromě Labaštové také Barbora Nováková a Elese a Celine Sommerovy. Nováková dojela na 28. místě. Sestry Sommerovy závod nedokončily. 

 

Z druhého triumfu se na mistrovství světa radovala Rakušanka Magdalena Eggerová, která po sjezdu ovládla i super-G. Pro stříbro si dojela Američanka Ava Sunshine Jemisonová, třetí byla Rakušanka Victoria Olivierová. 

 

Dnešní super-G se také počítalo do kombinačního závodu. Slalom do kombinace je na programu zítra a na startu nebude chybět ani Alena Labaštová. 

(AM)Pomoc Ukrajině