Martina Dubovská zajela v EP v Ahrntalu 5. místo a dařilo se i v NAC Elese Sommerové

Martina Dubovská zajela v EP v Ahrntalu 5. místo a dařilo se i v NAC Elese Sommerové

7 min 21 s

Martina Dubovská sahala v prvním Evropském poháru v italském Ahrntalu po vítězství. V prvním kole vedla, ve druhém ale vypadla. Druhý závod toužila vyhrát, ale po předchozím výpadku více chybovala a skončila na stále skvělém 5. místě. Elese Sommerová v kanadské Panoramě zajela v NAC dosud nejlepší obří slalom v podobě 9. místa a 33,04 FIS bodů. Vojtěch Kučera v italské St. Caterině v super-G kategorie NJR zajel 2. a 3. místo a své nejlepší body v SG.


Na EP v Ahrntalu byla Martina Dubovská první den v prvním kole nepřekonatelná a podobně si počínala v kole druhém. Při nájezdu do roviny se jí ale lyže dostala do rýhy a následující dvojbránu vzala mezi nohy. 

 

Druhý závod jela také skvěle, více však po předchozím dni chybovala a skončila pátá. 

„První kolo jsem tak půl tratě jela fajn, ale v tom závěru, kde jsem včera vypadla, už jsem to do závěrečné roviny nepustila tak, jak bych měla, takže jsem měla ztrátu. Druhé kolo jsem začala dobře, jelo se mi super, ale udělala jsem tři chyby, a to jak na rovině, tak v nájezdu do roviny, což mě stálo čas.“

 

K 5. místu říká:  „5. místo, hmm… samozřejmě jsem chtěla vyhrát, ale bohužel se to nepodařilo. Brali jsme to jako trénink, důležitější bude závod SP v Lienz. Bereme to pozitivně. Když se vrátím ještě k tomu prvnímu závodu, tak první kolo bylo úplně super a byla škoda, že jsem se do té dvojbrány po nájezdu do rýhy nevešla. Je ale lepší, když se to stane na Evropském poháru než na Světovém, takže poučím se z toho, co se stalo a bude to, hádám, lepší.“

 

Hlavou se momentálně Mati honí jiná věc: „Hlavně musíme vymyslet to, abych fyzio s sebou měla na všech závodech i trénincích. Tím, že Judita Smrčková z Olympu letos nemůže jezdit, domluvila jsem si na poslední chvíli Vendy (fyzioterapeutky z pracovního týmu Šárky Strachové), a proto to šlo jen na Světové poháry. Cítím ale, že na tréninky potřebuji fyzio ještě víc, dávám v nich totiž nejvíce jízd a je to znát. Potřebuji mít fyzio jako stálou součást týmu a všude, a to je něco, co budu muset do příštího roku nějak vymyslet.“

 

V EP startovala s jistou zdravotní indispozicí také Gabriela Capová, bohužel ani v jednom případě nedokončila druhé kolo. Držíme dál palce.

 

V Severoamerickém poháru v kanadské Panoramě se výborně dařilo v obřích slalomech Elese Sommerové. Nejen ve slalomu, ale i v obřím slalomu má její výkonnost vzestupnou tendenci. V prvním závodě Elese bodovala 9. místem a ve druhém závodě zajela 14. místo. V prvním případě si vyjela v obřím slalomu své nejlepší body kariéry 33,04 a ve druhém případě druhé body. Její nový bodový průměr bude činit 36,75 FIS bodů a posune se jím na čtvrté místo v ČR mezi ženami a do čela juniorských tabulek. 

 

Sedmnáctiletý juniorský reprezentant Vojtěch Kučera zaznamenal v italské St. Caterině na závodech kategorie NJR perfektní výsledky v super-G. V prvním závodě zajel 2. místo a ve druhém závodě byl 3. a zároveň ovládl kategorii juniorů U18. Bodově si polepšil na nový průměr 64,16 FIS bodů. 

 

Všem našim závodníků gratulujeme!

 

Výsledky ze SL EP žen v Ahrntalu najdete zde, z NAC žen prvního OSL zde, druhého zde a z NJR chlapců z prvního SG zde a z druhého SG zde.

 

(EK)

Photo: Archiv reprezentantů



Pomoc Ukrajině