Martina Dubovská vylepšila své olympijské maximum! Ve slalomu dojela třináctá

Martina Dubovská vylepšila své olympijské maximum! Ve slalomu dojela třináctá

5 min 19 s

Martina Dubovská se vrhla na trať slalomu žen se startovním číslem 11. Po prvním kole držela 16. příčku, kterou odvážnou jízdou ve druhém kole o tři pozice vylepšila. Ze slalomu si tak odváží 13. místo a o devět příček tak předčila předchozí olympijské maximum ze Soči 2014. Olympijskou šampionkou se stala Slovenka Petra Vlhová.


Současná česká slalomová jednička Martina Dubovská vstupovala do závodu s jasným cílem.  Vylepšit své dosavadní olympijské maximum z Her v Soči 2014, na kterých obsadila ve slalomu 22. místo.


Na trati prvního kola slalomu v čínském středisku Jen-čching působila Dubovská trochu nervózně, její čas stačil po první jízdě na 16. příčku.„První kolo nebyla vůbec taková ta moje dobrá jízda. Měla jsem tam jednu světlou pasáž. Od půlky jsem byla strašně ztuhlá a vůbec mi nešlo jet tak aktivně, jak bych chtěla,“ hodnotila po závodě.

 

Do druhého kola šla s tím, že chce napravit chyby z předcházející jízdy. „V druhém kole jsem chtěla všechno napravit. Až na tu chybu v závěru byla ta jízda  o hodně lepší a aktivnější. 13.  místo je pěkné. TOP15 se vždy počítá,“ říká česká reprezentantka, ale zároveň dodává: „Ostatní holky jezdí neskutečně rychle. Určitě mám na čem pracovat, aby ty poslední závody sezóny byly lepší. Budu se snažit poučit z chyb.“

 

Ve slalomovém kalendáři Světového poháru žen jsou do konce sezóny ještě dva závody. 12. března se jede slalom ve švédském Aare, posledním závodem pro Dubovskou bude finále Světového poháru ve francouzském Courchevelu, který je naplánován na 19. března. 

 

Slalom žen na Hrách v Pekingu ovládla Slovenka Petra Vlhová, která byla po prvním kole až osmá. Díky bezchybné jízdě v druhém kole si  dojela pro svou první olympijskou medaili   a zároveň také pro první slovenskou olympijskou medaili v alpském lyžování. Z jejího úspěchu měla určitě radost i Martina Dubovská, která stejně jako Vlhová pochází z Liptovského Mikuláše a také trénuje ve slovenské Jasné. Stříbrná byla Katharina Liensbergerová z Rakouska, bronzová Švýcarka Wendy Holdenerová. 

 

Gabriela Capová těsně za TOP30, Sommerová slalom nedokončila

Druhá česká závodnice Gabriela Capová figurovala po prvním kole na 33. místě, dvacetiletá Elese Sommerová byla na 38. pozici. Capová i Sommerová startovaly druhé kolo po odjetí elitní třicítky. Capová dokázala svou pozici o jednu příčku vylepšit, v konečném pořadí tedy obsadila 32. pozici. Sommerová závod nedokončila. 

 

Výsledky, ZOH 2022 slalom žen:

1. Petra Vlhová (Slovensko), 1:44:98

2. Katharina Liensbergerová (Rakousko), 1:45:06

3. Wendy Holdenerová (Švýcarsko), 1:45:10

13. Martina Dubovská (Česká republika), 1:47:03

32. Gabriela Capová (Česká republika), 1:51:24

Elese Sommerová (Česká republika), DNF

 

(AM)Pomoc Ukrajině