×
Martina Dubovská si z úvodního slalomu sezóny v Levi odváží dva body za 29. místo!

Martina Dubovská si z úvodního slalomu sezóny v Levi odváží dva body za 29. místo!

11.11.2017

Pro sedmé bodované umístění v kariéře si dojela česká reprezentantka v alpském lyžování Martina Dubovská. Za 29. místo ve slalomu Světového poháru v Levi získala dva body. Je to vynikající začátek. I když česká reprezentantka mířila výš. Po 1. kole jí patřila 16. příčka.

Bodovat v prvním závodě sezóny je důležité pro sebedůvěru a psychickou pohodu pro další závody a každopádně je to úspěch. A to se české reprezentantce povedlo. Přesto ale z Martiny Dubovské nelze nevycítit určité zklamání. „Z prvního kola mám radost, dokázala jsem si, že s těmi holkami můžu závodit a všechny mezičasy na rovině jsem měla hodně rychlé, a když už jsem byla po 1. kole 16., chtěla jsem výš nebo to udržet. Takže ano, jsem z druhého kola zklamaná,“ říká Martina Dubovská v cíli a pokračuje: „Každý bod se počítá, je třeba být pokorná a mít radost z bodů, ale musím se z toho poučit, za dva týdny v Killingtone se něco podobného nesmí opakovat. Na posledním hrbu na rovině jsem vyhodila patky a trochu ztratila rychlost a to si dovezla do prudkého. Jela jsem tam s pocitem, že je to mnohem více potočenější a ono se to přitom dalo agresivněji rovnat. Když jsem pak v cíli viděla to umístění, myslela jsem, že mě trefí.“ My ale každopádně gratulujeme!

Gabriela Capová ze 49. pozice nepostoupila do 2. kola. „Šla jsem do toho s tím, že jedu naplno, ale nejala jsem, držela jsem to. Podle srovnání z tréninků jsem měla jet minimálně o vteřinu rychleji. Takže mám z toho teď takové smíšené pocity. Asi se musím více rozzávodit," uvedla Gábina. V cíli pak ještě zůstala, aby v druhém kole zafandila kolegyni a kamarádce Martině Dubovské.

Závod vyhrála Petra Vlhová (SVK), když o desetinu porazila fenomenální Mikaelu Shiffrinovou (USA). Ve slalomu ji porazila podruhé v řadě, vzpomeňme se na minulé finále SP v Aspenu. Třetí skončila Wendy Holdenerová (SUI).

V neděli se jede slalom mužů s Kryštofem Krýzlem a Ondřejem Berndtem. Strat 1. kola je v 10 hodin, druhého ve 13 hodin. Závod vysílá v přímém přenosu Eurosport.

Výsledky slalomu žen v Levi najdete zde.

(EK)

Phoho: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři