Martina Dubovská si ve švédském Aare dojela pro 15. příčku. Teď vyhlíží finále SP

Martina Dubovská si ve švédském Aare dojela pro 15. příčku. Teď vyhlíží finále SP

3 min 33 s

První ženský slalom ve Světovém poháru po olympijských hrách hostilo v sobotu švédské Aare. Na startu nechyběla ani Češka Martina Dubovská, která obsadila konečné 15. místo. Druhá česká závodnice Gabriela Capová se do druhého kola nedostala. Závod ovládla Rakušanka Katharina Liensbergerová.


Martina Dubovská vstupovala do závodu se startovním číslem osm a stavba prvního kola jí úplně nevyhovovala. „Byl to takový rovnější slalom, který mně moc nejde. Úplně jsem neriskovala a čas jsem měla takový, jaký jsem měla. Nebylo to moc dobré,“ zhodnotila svou první jízdu čerstvě třicetiletá česká reprezentantka. 

 

Ve druhém kole se snažila riskovat a předvést co nejrychlejší jízdu. „V druhé jízdě jsem se snažila, co to šlo. Ale v závěru mi došly síly.“  Navíc Dubovskou během odpoledních hodin trápily žaludeční nevolnosti. „Ještě teď mi není úplně nejlépe. Nevím, co se to stalo.“

 

„15. místo je fajn, ale určitě jsem chtěla víc. Je vidět, že na to mám. Jen to asi neumím dobře spojit dohromady. Rozestupy jsou strašně malé. Dá se být úplně vpředu, jen to musí všechno do sebe zapadnout,“ je si vědoma 16. žena v průběžném pořadí disciplíny Světového poháru. 

 

 „Těším se na finále a doufám, že budu zdravotně v pořádku.  A že to bude nějaký pěkný výsledek,“ připomněla Dubovská finále Světového poháru, které startuje v Courchevelu/Meribelu 16. března. Slalomářky se představí v sobotu 19. března. 

 

Slalom ovládla Rakušanka Katharina Liensbergerová. Druhá s odstupem 16 setin skončila Norka Mina Fuerst Holtmanová. Třetí byla olympijská vítězka z kombinace Švýcarka Michelle Gisinová. Druhá Češka na startu, Gabriela Capová se do druhého kola nedostala. 

 

 

 (AM)Pomoc Ukrajině