Martina Dubovská před novou sezónou: Chci jezdit naplno, být ještě lepší!

Martina Dubovská před novou sezónou: Chci jezdit naplno, být ještě lepší!

7 min 35 s

Minulou zimu zažila Martina Dubovská opravdu skvělou závodní sezónu. Ve všech devíti slalomech Světového poháru, do kterých nastoupila, bodovala. Třikrát byla dokonce v elitní desítce, ve slalomu v Jasné dosáhla na nejlepší umístění kariéry, když dojela na 8. místě. Stala se mistryní republiky ve slalomu. Jak se připravuje na novou sezónu ? Jaké má ambice? Čtěte v rozhovoru.


 

Jak sezónu 2020/2021 s odstupem času hodnotíte? 

Jsem moc ráda, že se mi po tolika letech ve Světovém poháru podařilo probojovat do širší slalomové špičky, a že jsem desátá na světě. Nicméně v hlavě se už teď soustředím na sezónu následující a trénuji tak, aby byla minimálně stejně tak dobrá, nebo dokonce i lepší. 

 

Jak jste užila léto? Stihla jste dovolenou? 

Po konci sezóny jsem ještě přibližně do poloviny května lyžovala v Jasné.  Potom jsem byla s kamarádkami na desetidenní dovolené v Dominikánské republice, kterou jsem si moc užila a načerpala tam nové síly. 

 

Jaká byla příprava na lyžích? Kde všude jste trénovala?

Na lyžích jsem zatím byla na začátku července na 10 dní ve Francii v Les 2 Alpes, a teď se chystám trénovat slalom do haly v Litvě. V letní přípravě jsem se zaměřovala hlavně na kondičku, teď se chystám zase na lyže. 

 

A co suchá příprava? 

Moje suchá příprava je docela pestrá. Kromě klasické posilovny, jezdím na kole, na bruslích, běhám, dělám gymnastiku. Jinak co se týká posilovny, tak ráda trénuji s někým dalším, ať je to třeba kamarádka, nebo jiný sportovec. 

 

Došlo u vás nebo ve vašem týmu oproti minulé sezóně k nějakým změnám? 

Tým stále tvořím hlavně já a můj trenér Andrej Prevuzňák, ale díky mému partnerovi EBM si můžu dovolit brát na  kondiční přípravu fyzioterapeutku, do sezóny pak počítám na fyzio tradičně s Juditou Smrčkovou z Olympu Dále spolupracuji i se svazovým mentálním koučem Tomášem Hvoreckým. Manažera mi dělá můj tatínek Ján Dubovský. Doufám, že v následující sezóně budeme na závody jezdit co nejvíce v tomto složení. 

 

Jaký program vás ještě čeká do startu nové sezony?

Sezóna mi bude začínat 13. listopadu v Lechu, kde pojedu paralelní obří slalom. Do té doby pojedeme trénovat ještě na Hintertux a Mölltaler.  S blížícím se začátkem sezóny se poměr tréninku na sněhu a kondiční přípravy zásadně mění, lyžování bude čím dál více.

 

S jakými ambicemi do ní budete vstupovat?

 Chtěla bych pokračovat ve výkonech z minulé sezóny. Bodovat v každém závodě, do kterého nastoupím, zkoušet být ještě lepší. Jezdit naplno obě kola, podávat co nejlepší výkony. A výsledkově se zase o něco posunout.

 

 Nadcházející sezóna bude  navíc olympijskou. Pro vás to bude již třetí olympiáda, je to motivace navíc?  

Olympiáda je pro každého sportovce vrchol, každý by ji chtěl vyhrát. Já samozřejmě nejsem výjimkou. Těším se na ni, ale je to ještě daleko.  Navíc v dnešní době nejde úplně přemýšlet dlouhodobě, všechno se neustále mění. 

 

Budou  olympijské hry  tím hlavním cílem sezóny? Nebo je pro vás větším lákadlem udržet stabilní formu v seriálu Světového poháru a co nejdéle držet umístění v elitní desítce? 

Doufám, že se mi na začátku sezóny podaří nastavit dobrou formu a udržet ji až do olympiády. Olympiáda je pro mě určitě vrcholem, ale  půjdu závod od závodu. Hlavní je zůstat zdravá, fit a v pohodě.Pomoc Ukrajině