Martina Dubovská pojede opět s desítkou a trenér Prevuzňak se vrací na scénu

Martina Dubovská pojede opět s desítkou a trenér Prevuzňak se vrací na scénu

5 min 16 s

Slalom Světového poháru pojedou v Kranjske Goře v neděli Martina Dubovská a Elese Sommerová. Maťa do prvního dějství vstoupí jako desátá, Elese Sommerová jako padesátá, což je o patnáct čísel lepší než v předchozím závodě v Lienz, kde startovala pětašedesátá. Ne, nevyšel nový světový žebříček, ale tolik závodnic má pozitivní test na coronavirus! Dobrou zprávou je, že trenér Andrej Prevuzňak má test už negativní a spěchá za Martinou a zbytkem jejího týmu do Kranjske Gory!


Až budete sledovat přenos slalomu SP žen z Kranjske Gory, a my doufáme, že budete - ať už na České televizi nebo Eurosportu - určitě vám neunikne, jak málo závodnic některé státy mohly nasadit - ať už pouze dvě Norky nebo tři Švýcarky, či tři Italky (kvóty tyto státy mají 7, 7 a 6) a chybí také Slovinka Andreja Slokarová, Rakušanky Franziska Gritschová a Magdalena Eggerová, Kanaďanky Rommi Remmeová a další. 

 

Dobrou zprávou pro český tým je, že den před závodem slalomu měl Andrej Pravuzňak negativní test a během odpoledne vyrazil za svou svěřenkyní. „Z toho se velmi těším, že za mámi na závod přijede,“ říká Martina Dubovská a pokračuje: „Původně to nevypadalo, a tak mi lyže Andrejem připravené na závod vezl ze Slovenska Jano (pozn. Matin otec a bývalý trenér Jano Dubovský). Těším se i proto, že Andrej dokáže na startu perfektně zhodnotit podmínky a umí ty lyže ještě před startem doladit, takzvaně doťuknout, aby byly na ten závod úplně top,“ říká Martina.

 

Na závod už se naše nejlepší slalomářka těší. „Mám číslo deset, což je fajn a už se hodně těším. Cílem je podat dvě rychlé jízdy a doufám, že to v Kranjske Goře vyjde.“

 

Dnes obě naše reprezentantky absolvovaly trénink po závodě obřího slalomu na horní části sjezdovky na obří slalom. „Bylo to takové všelijaké, co se podmínek týče, ale snad to bude na závod dobré,“ uzavírá Maťa.

 

 

Elese Sommerová nastoupí ke svému druhého slalomu SP v letošní sezóně. V Lienz 29. prosince startovala bohužel nemocná. „Cítím už se dobře a rozhodně nejsem tak unavená a bez síly, jako jsem byla v Lienz. Dala jsem si čtyři dny pauzu, během které jsem odpočívala a měla pak lehké tréninky. Kopec v Kranjske Goře mám ráda a myslím si, že profilem mi celkem sedí. Věřím, že podám solidní výkon, což je také mým cílem.“

 

První kolo začíná v 9.30 a druhé ve 12.30 hod., přímý přenos vysílá ČT Sport a Eurosport.

 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině