Martina Dubovská pojede Flachau i s bolavými zády

Martina Dubovská pojede Flachau i s bolavými zády

5 min 16 s

Světový pohár žen se ze St. Antonu posouvá o 250 km východně do Flachau, rodiště fenomenálního Hermanna Maiera. A právě na sjezdovce nesoucí jeho jméno pojedou v úterý večer ženy jeden z nejprestižnějších slalomů celé sezóny SP. Martina Dubovská odstartuje se skvělým číslem 16 a Elese Sommerová jako sedmašedesátá. Gabriela Capová nestartuje.


Martina Dubovská už se pár dní trápí se zády, která ji chytla těsně před závodem v Zagrebu. Po příjezdu domů z chorvatské metropole, kde mimochodem po čtvrté v řadě letos bodovala a díky skvělým výsledkům už startuje s šestnáctkou, musela mít pauzu. Věnovala se  rehabilitaci a pracovali na ní fyzioterapeuti. 

„Devátého ledna, tedy předvčerem jsem šla poprvé na sníh a trénovali jsme v Jasné slalom. Bylo to super, polili mi to vodou a já jsem byla nadšená, měla jsem ‚mega‘ super trénink. Záda po těch rehabkách vypadala, že už budou lepší, ale po tréninku a i později mě to bolelo a bolí i teď. Magnetická rezonance odhalila protruze na třech segmentech s drobnou trhlinou na pouzdře. V závodě to nebude vadit, tam funguje adrenalin, ale teď to cítím. Zvládnu to ale,“ je přesvědčená Maťa. 

Dnes si dala pouze volné ježdění po závodní pistě. „Včera jsem měla ještě jeden trénink v Jasné a pak jsme cestou do Flachau dvě hodiny stáli na hranicích do Rakouska, a tak dnes jsem netrénovala. Volné ježdění po závodní pistě bylo super. Je to takový agresivní sníh a ty vlny jsou letos dost ostré. Takže to bude základ - přejet dobře ty vlny, jet dobrou a rychlou jízdu. A cíle? Jet naplno dvě kola a uvidíme, co z toho bude. Doufám, že něco pěkného.“ 

Elese Sommerová přejela do Flachau z Evropského poháru ve francouzském Vaujany. Bohužel ani jeden ze dvou slalomů nedokončila, a tak dnes spěchala na trénink, aby před zítřejším závodem znovu nabyla jistotu. „V tréninku dnes jezdila celkem dobře, už několik dní používá kratší hůlky a funguje to lépe. Pracovala dnes také na vyšší stopě a dojela do cíle pět jízd z šesti,“ říká juniorského dívčího týmu Jan Čermák.

Gabriela Capová po ukončené karantény už lyžuje, ale na SP se po dvoutýdenním výpadku necítí. Odjela proto trénovat do rakouského Hermagoru.

Přímý přenos slalomu žen ve Flachau sledujte na ČT Sport nebo Eurosportu. Start prvního kola je v 18.00 hod., druhého ve 20.45 hod.

(EK)

Photo:CzechSki/ZoomAgence a archiv M. Dubovské