Martina Dubovská podruhé za sebou vypadla, Kryštof Krýzl a Elese Sommerová do 2. kola nepostoupili

Martina Dubovská podruhé za sebou vypadla, Kryštof Krýzl a Elese Sommerová do 2. kola nepostoupili

5 min 24 s

Startovní číslo deset není pro Martinu Dubovskou v letošním ročníku Světového poháru slalomářek nejšťastnějším. Podruhé jí ho los přidělil a podruhé s ním neprojela cílem prvního kola, pokaždé se osudná chyba stala hned po přejezdu na závěrečný hang. Elese Sommerová skončila sedmačtyřicátá a k postupu potřebovala jet o 2,25 s rychleji. Kryštof Krýzl v Adelbodenu za vítězem 1. kola zaostal jen o 2,37 s, závod byl ale tak nahuštěný, že to na postup do druhého kola nestačilo.


Po Zagrebu to ani v Kranjske Goře nedopadlo pro Martinu Dubovskou dle očekávání. V obou závodech měla startovní číslo deset a v obou závodech vypadla v dolní části trati. Tentokráte to byl špicar po chybě v předchozím oblouku, v němž zůstala takzvaně viset s vyrajtovanou osou ramen ven z oblouku a nemohla proto oblouk včas ukončit. Do dalšího pak šla hodně pozdě a špicar byl už pouze důsledkem. 

 

„Dnes to od začátku až do té chyby nebyla vůbec moje jízda, byla jsem hodně vzadu a vůbec jsem do toho nešla tak, jak jsem do toho měla jít, takové obranářské to bylo. Měla jsem problém i s viditelností, ale na to se nemůžu vymlouvat, ostatní holky to měly úplně stejné. Byla to všechno moje chyba a teď se z toho musím jenom poučit a soustředit se na další závod ve Schladmingu. Mrzí mě to, ale takový je sport a jednou to jde, jednou to nejde. Jdeme dál a ve Schladmingu už to bude, hádám, zase dobré,“ zhodnotila Maťa slalom v Kranjske Goře. 

 

Hned po závodě se přesunula do Rakouska, v pondělí ji čeká trénink slalomu v Reiteralmu s norským týmem, v úterý pak noční slalom ve Schladmingu, který byl kvůli covid incidencím na poslední chvíli přesunutý z Flachau. 

 

 

Elese Sommerová nebyla v oblíbené Krajské Goře spokojená se svým výkonem. „Myslela jsem si, že budu už energií a silou po nemoci z Lienz v pohodě, v tréninku na třiceti brankách mi to fungovalo všechno dobře, ale v dlouhém závodě a na rozbitější trati tělo dostávalo hodně zabrat a už v polovině trati mi docházely síly. Bohužel. Asi to bude chtít trochu více času, a tak jsme odjeli domů a zařadím ještě chvilku regenerace, než se zase naplno vrátím na závodní svahy.“

 

Kryštof Krýzl v Adelbodenu nepostoupil, i když neztratil ani 2,5 vteřiny na vítěze. Závod byl již tradičně časově našlapaný a na postup bylo zapotřebí mít 1,37 s. 

 

Výsledky slalomu SP žen v Kranjske Goře najdete zde, mužů v Adelbodenu zde.

 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině