Martina Dubovská na úvod sezóny v Levi na výborném 13. místě

4 min 46 s

Prvních dvacet světákových bodů v nové sezóně Světového poháru na své konto připisuje za 13. místo Martina Dubovská. Gratulujeme. Závod vyhrála Petra Vlhová (SVK) před Mikaelou Shiffrinovou (USA) a Lenou Dürrovou (GER). Gabriela Capová do druhého kola o 0,52 s nepostoupila.

Pro Maťu to byl další ze skvělých závodů - potvrzení výkonnosti z loňské sezóny a další TOP15 výsledek. Na trať prvního kola vyrazila jako čtrnáctá a nakonec jí patřil 11. nejrychlejší čas. Jízda byla od startu plynulá, první mezičas po rovině rychlý, prudká část projetá technicky vytříbeně, jen nájezd do závěrečné rovinky nepůsobil tak pružně jak u vedoucích závodnic. V cíli Maťa úplně spokojeně nevypadala a potvrdila to i v rozhovoru po závodě.

„První kolo to vůbec nebyla taková ta moje jízda, byla jsem tuhá, vůbec tam nebyl ten uvolněný pohyb, který já mám a kterým jsem rychlá, asi jsem byla i trochu více nervózní než normálně.“

Druhé kolo bylo více přesazené a Maťa se do něj pustila ve velkém stylu. Opět rychlá první část roviny, tentokrát ještě precizněji projetá prudká část, závěrečná rovinka podobná jako v prvním kole. Když projela cílem, patřila jí třetí průběžná příčka a bylo tedy jasné, že v závodě skončí nejhůře třináctá.

"Druhé kolo jsem se snažila si to více užít, protože když mám relaxovaný pohyb, tak jsem rychlá. Už to bylo lepší, ale i tak ještě mám co dělat. V trénincích vím, že jezdím jinak, lépe. Byly to ale první závody a 13. místo není špatné. Možná jsem od sebe měla i vetší očekávání, ale beru to s pokorou a jsem ráda, že jsem tam. Zítra mám novou šanci, opět se na ten závod těším a budu se snažit jet co nejrychleji a lépe.“

Gabriela Capová skončila v prvním kole 46. se solidní ztrátou 2,75 s a do druhého kola nepostoupila. K postupu jí scházelo 0,52 s. Další šanci má na postup již zítra, půl vteřiny není mnoho, zvlášť, když na posledním úseku byla devatenáctá.

Nedělní závod začíná první kolo v 10.30 SEČ, druhé kolo ve 13.30 SEČ. Přímý přenos vysílá ČT a Eurosport.

Výsledky prvního slalomu SP žen v Levi najdete zde.