Martina Dubovská bere ve Flachau 17. místo

Martina Dubovská bere ve Flachau 17. místo

5 min 16 s

Slalom je parádní disciplínou Martiny Dubovské, už popáté v řadě a také popáté v letošní sezóně v něm boduje. Tentokrát v nočním slalomu v rakouském Flachau 17. místem. To je stejné umístění, jaké má ze Záhřebu z posledního závodu. Dvě stejná umístění, jeden problém, kterým jsou zraněná záda. Nicméně body jsou doma a k těm gratulujeme!


Závod SP pod umělým osvětlením ve Flachau byl sice letos netradičně bez diváků, napětí v něm ale nechybělo. Mikaela Shiffrinová (USA) poprvé od úmrtí otce Jeffa vyhrála ve slalomu a o devatenáct setin překonala domácí letos ve všech pěti slalomech na bednách Kathy Liensbergerovou a poprvé v letošní sezóně na stupně vítězů vystoupivší Wendy Holdenerovou (SUI). Martina Dubovská zajela opět moc dobrý závod a jen o pár setin utekla první patnáctka. Vzhledem k okolnostem, které její lyžování momentálně provázejí se sedmnáctí místo rovná malému vítězství.  

Martina Dubovská

O prvním kole:

„Jela jsem ho, jak jsem jela, trochu se tam dalo víc riskovat, ale ok. 

O druhém kole:

„Druhou jízdu jsem se do toho snažila jít na risk, jet co to dá, celkem to šlo až na ten závěr, v něm jsem trochu polevila.“

O trablech se zády:

„Není to moc ok, už mi to vystřeluje i do nohy, takže se to zhoršilo. V závodech to  překryl adrenalin, což je dobře, stále to zvládám, ale v cíli o tom hned vím. A podvědomí o tom ví asi i během závodu.

O 17. místě:

„Jsem za něj vděčná, dělám co můžu.“ 

O tom, co bude dál:

“Jsem přesvědčená, že to určitě zvládnu i dál, ale teď na druhý den ráno po závodě to fakt nebylo dobré. Když jsem vstala, myslela jsem že to je lepší, ale jakmile jsem se začala hýbat, bylo to hodně špatné. Takže jedeme domů a budeme to řešit. Mrzí mě, že musím zrušit SP v Kranjske Goře, strašně moc jsem se na ty obřáky těšila. Měla jsem domluvený i super trénink s Larou Gut v Tarvisiu, ale musím to všechno zrušit a dát záda do pořádku. Do startu na MS na to mám pár týdnů, jsem optimista.“ 

Držíme palce a už nyní se těšíme na MS, kde bude Martinu ve slalomu startovat už v losované elitní patnáctce!

Pro úplnost, Elese Sommerová nedokončila 1. kolo. 

Kompletní výsledky slalomu SP ve Flachau najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence