Makám dál, věřím, že to příští rok bude lepší, hlásí po sezóně mistryně ČR v obřím slalomu Adriana Jelínková

Makám dál, věřím, že to příští rok bude lepší, hlásí po sezóně mistryně ČR v obřím slalomu Adriana Jelínková

8 min 4 s

Před touto závodní sezónou změnila barvy a nyní reprezentuje zemi, ve které se narodila. Adriana Jelínková letos provětrala českou kombinézu na svazích na třech kontinentech a na závěr ročníku se stala mistryní ČR v obřím a paralelním slalomu a vybojovala i stříbro ve slalomu. Právě této disciplíně by se chtěla příští rok více věnovat, stejně tak by si chtěla vylepšit startovní pozici do závodů Světového poháru.


Adriana Jelínková byla v závodním zápřahu od konce listopadu, kdy načala sezónu ve Spojených státech na SP v Killingtonu. Od té doby absolvovala celých 40 závodů různých kategorií i úrovní po celém světě. Není tedy divu, že po domácím mistrovství ve Špindlerově Mlýně vypadala unaveně. „Sezóna byla namáhavá, asi jedna z nejtěžších, kterou jsem měla. Na konci jsem ale ještě měla nějaké dobré výsledky a užila si dobré lyžování,“ sdělila po závodě v paralelním slalomu na MČR, který ovládla. Den před tím se stala vicemistryní republiky ve slalomu.

Rodačka z Brna letos poprvé reprezentuje Českou republiku a v kombinéze s národními barvami této země se podívala na tři různé kontinenty. „V Killingtonu se mi moc nepovedl obřák, pořád jsem hledala dobrý pocit a pořád to nevycházelo. V novém roce se to zlepšilo, jela jsem ve Špindlu, ale taky v Koreji nebo v Kanadě. V Koreji jsem nějaké závody vyhrála a v Kanadě si zase vyjela body, které jsem potřebovala,“ shrnuje svůj závodní ročník.

Množství závodů v kalendáři zařadil její tým hlavně pro to, aby si vylepšila výchozí pozici do závodů Světového Poháru. „Pracovali jsme na tom, abych měla příští sezónu lepší startovní číslo, protože letos to bylo s šedesátkou fakt těžké. Na závěr jsem jezdila ještě v Norsku a ve Švédsku. Svěťák se mi letos moc nepodařil, jsem zklamaná, ale nevzdávám se a makám dál. Jsem unavená, ale těším se a věřím, že to příští rok bude lepší,“ doufá v lepší zítřky na té nejvyšší úrovni.

V uplynulém ročníku se představila v šesti kolech nejprestižnějších závodů. Vrcholem byly samozřejmě domácí závody ve Svatém Petru. „Nejlepší byl určitě slalom ve Špindlu v SP, kdy jsem byla třicátá třetí, to bylo fantastické. Slalom jsem trénovala málo a vlastně jsem začala až před Špindlem. Líbilo se mi, jak jsem jela, aniž bych u toho nějak víc přemýšlela. Ukázala jsem, že na to mám. Atmosféra byla vynikající, sjezdovka byla nádherná, ledovatá, což mám ráda,“ vzpomněla na lednová klání. Nezapomněla však ale ani na své nejlepší umístění z nižší úrovně. „Deváté místo v obřáku v Evropském poháru v Norsku. Tam jsem našla ten správný rytmus, který jsem hledala celou sezónu,“ dodala sedmadvacetiletá lyžařka.

A co čeká na českou reprezentantku v následujících týdnech? „Teď si ještě uděláme nějaký tréninkový blok a pak bude pauzička, kterou fakt potřebuju. V dubnu využijeme ještě zbylý sníh, pak začíná kondiční program,“ přibližuje svůj další program, ve kterém nebude moc okének na případné volno. „Dovolená letos asi moc nebude, i když do Itálie na windsurfing si určitě zajedu a moc se na to těším,“ prozradila jeden ze svých velkých koníčků.

Do další sezóny by se chtěla více zaměřit na disciplínu, ve které na domácí úrovní potrápila i mistryni ČR Martinu Dubovskou. Tu v prvním kole dokonce překonala. „Určitě mě fanoušci příští sezónu uvidí více ve slalomu. Doufám, že se představím i v SuperG, nějaké závody Evropského poháru bych si ráda sjela,“ vyhlíží následující závodní ročník Adriana Jelínková.

Foto: @josefstepanphotographer (galerii najdete na tomto odkaze)Pomoc Ukrajině