Machytková se v mezinárodních závodech blýskla prvním a druhým místem, po medaili sahal i Chroustovský

Machytková se v mezinárodních závodech blýskla prvním a druhým místem, po medaili sahal i Chroustovský

4 min 17 s

Italské Abetone hostilo prestižní mezinárodní závody dětí v disciplínách obří slalom a slalom. Skvělé výkony předvedla Natali Anna Machytková, která po vítězství ve slalomu přidala stříbro v obřím slalomu. Po medaili sahal rovněž David Chroustovský, ve slalomu nakonec skončil pátý.


Do boje o cenné kovy se v závodě slalomu chlapců do 14 let zapojil David Chroustovský, jenž předvedl výborný výkon v prvním kole, bohužel ve druhém oproti nejlepším ztratil a ve výsledku bral páté místo s mankem čtyř desetin na medaili. Druhý Čech Christian Mário Tyle obsadil dvanáctou příčku.

Fantastického úspěchu dosáhla mezi dívkami do 14 roků života Natali Anna Machytková, jež ve slalomových brankách nenašla konkurenci a druhou nerychlejší závodnici pokořila o více jak osm desetin. Třináctý nejrychlejší čas zaznamenala Sara Folwarczna.

Starší kategorie obsahovaly závodníky do věku 16 let. V obřím slalomu byl nejlepším Čechem osmý David Janda, ve druhé desítce se umístil 18. Filip Fuchs a ve čtvrté 35. Oliver Kašing. V soutěži dívek vybojovaly pěkné osmé místo Lucie Tomšíková a desáté Eliška Hordossy, Viktorie Dlouhá uzavírala druhou desítku.

Natali Anna Machytková ukázala, že kromě slalomu zvládá perfektně i obří slalom, v němž sice nevybojovala druhé prvenství během dvou dnů, avšak i stříbrná příčka je výborným počinem. Sara Folwarczna si vyjela solidní 14. místo, závodu chlapců se Češi nezúčastnili.

Osmou pozici z obřího slalomu David Janda zopakoval i ve slalomu, přičemž na medaili ztratil přes sekundu a půl. Šestnáctým místem se předvedl Oliver Kašing, Filip Fuchs musel vzít zavděk umístění na 29. příčce.

Nechybělo moc, aby se v závodu dívek do 16 let zase ocitla v elitní desítce Eliška Hordossy, jež nakonec ve slalomu otevírala tu druhou, skončila jedenáctá. Druhá z českých reprezentantek Viktorie Dlouhá zaujala 16. příčku, Lucie Tomšíková nedokončila druhé kolo.

 

Série bude pokračovat ve francouzském Val d'Isère, kde se mezinárodní závody dětí uskuteční 6. a 7. dubna.

Kompletní výsledky najdete na tomhle odkaze.Pomoc Ukrajině