Ledecké těsně unikla TOP10, pěkné umístění si vyjela Nová

Ledecké těsně unikla TOP10, pěkné umístění si vyjela Nová

2 min 54 s

Nejlepší výkon v rakouském středisku Altenmarkt-Zauchensee si české ženy nechaly na závěrečný nedělní závod. Ester Ledecké v superobřím slalomu těsně unikla elitní desítka, Tereza Nová otevírala tu pátou.


Olympijská vítězka ze superG Ester Ledecká přišla na řadu se startovním číslem 29. A v první polovině pořádně namlsala české fanoušky, protože dokonce vedla před vítězkou Larou Gutovou-Behramiovou, byť o pár setinek.

 

Druhá polovina trati už české obojživelnici tak dobře nevyšla, každopádně zadělala na elitní desítku, když po dojezdu figurovala právě na desátém místě s odstupem 63 setin na vedoucí ženu. 

 

Top 10 ovšem česká lyžařka nevydržela až do samotného konce, protože její čas ještě zvládla pokořit později jedoucí Američanka Lauren Macugaová.

 

Tereza Nová potvrdila, že superobří slalom je opravdu její nejlepší disciplínou. Předvedla nebojácný výkon a na vítězku ztratila přesně dvě vteřiny a útočila na čtvrtou desítku, s o poznání zkušenější Němkou Weidlovou nakonec prohrála o pouhých osm setin.

 

Jak už bylo zmíněno, vítězkou závodu se stala Lara Gutová-Behramiová, jež rozdílem 25 setin pokořila druhou Cornelii Hütterovou, premiérové stupně vítězů v sezoně si vyjela třetí Norka Ragnhild Mowinckelová.

 

Světový pohár pokračuje už v úterý nočním slalomem v rakouském Flachau a česká účast nebude chybět, na start se postaví Martina Dubovská.Pomoc Ukrajině