×
Ledecká zaznamenala druhý nejlepší výsledek sezóny ve sjezdu, zajela 17. místo

Ledecká zaznamenala druhý nejlepší výsledek sezóny ve sjezdu, zajela 17. místo

18.01.2019

Ester Ledecká startovala v rychlostních disciplínách v italské Cortině d’Ampezzo úplně poprvé a připsala si už sedmý bodovaný výsledek v této sezóně v sedmi závodech, ke kterých startovala. Jedná se o druhý nejlepší výsledek letošní sezóny ve sjezdu. Gratulujeme.

Na trať Ester vyjela jako čtvrtá v pořadí a v cíli jí patřilo nakonec velmi dobré sedmnácté místo. S výsledkem byla česká reprezentantka spokojená: „Zkusila jsem si nový kopec a jsem ráda, že tady jsem. Chyby tam samozřejmě byly, ale v některých pasážích jsem se v porovnání s tréninkem zlepšila. Pořád je co dohánět, ale výsledek je fantastický,“ říká k umístění i hratelnému odstupu vteřiny a dvaadvaceti setin 

Páteční závod byl náhradou za zrušený SP ve Svatém Antonu, zítra proto Ledeckou a spol. čeká druhý závod sjezdu. Jak to Ester vidí?

„Pořádně to s Ondrou (pozn. Bankem) rozebereme, zhodnotíme a budeme koukat dopředu, kam bychom to mohli posunout. Doufám, že chyby, které tam dnes byly, zítra opravím. Přece jen šlo o nový zážitek na novém kopci, na kterém se člověk musel naučit, v jakých zatáčkách jsou jaké síly, jakou tam mám rychlost,“ uzavírá olympijská vítězka v super-G Ester Ledecká. 

V sobotním sjezdu bude mít na hrudi startovní číslo čtrnáct. Závod vysílá v přímém přenosu Eurosport a Česká televize. Strat je plánován na 10.30 hod.

Výsledky prvního sjezdu v Cortina d’Ampezzo najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři