×
Ledecká zakončila svěťákovou sezónu sjezdařů na 18. místě

Ledecká zakončila svěťákovou sezónu sjezdařů na 18. místě

13.03.2019

Osmnáctým místem na finále Světového poháru v Andoře Ester Ledecká zakončila sjezdařskou svěťákovou sezónu. V závodě sice nebodovala (na finále SP boduje pouze 15 nejrychlejších), ale vůbec dostat se na finále SP, které je jen pro pětadvacet vyvolených, respektive nejlepších, je velkým úspěchem.

Ester Ledecká se na finále Světového poháru probojovala už podruhé v kariéře. V lize vyvolených tak ani letos nechybí česká zástupkyně. Tak jako v minulých letech držela český prapor Šárka Strachová, tak ho dnes drží Ester Ledecká. „Jsem hrozně ráda, že jsem se sem dostala, je to obrovská čest,“ ví česká sjezdařka.

Na finále ve sjezdu zajela 18. místo, body na patnáctém místě jí unikly o 0,23s a na vítěznou Victorii Rebensburgovou (GER) ztratila jen 1,42s. Co se týče FIS bodů, zaznamenala velmi kvalitních 19,10 FIS bodů „Právě s tou ztrátou na první jsem spokojená, to je super. Navíc jsem se oproti oběma tréninkům zlepšila a z toho mám radost. Celkově to hodnotím pozitivně,“ uvedla. 

K samotné jízdě: „Některé brány jsem tam najela trochu víc, než bych měla, takže z tohoto pohledu ta jízda nebyla úplně taková, jakou bych ji chtěla mít.“ A hodnocení k dlouhému skoku, který ženy v Soldeu předváděly. „Měly jsme to postavené trochu jinak než muži, po kterých jsme jely. Nám to vedli na nižší skok, ale neměly jsme před ním zatáčku, takže jsme na něho najížděly rychle a stejně lítaly daleko. Speciálně mě ten skok dělal docela problémy, místy jsem si připadala jako Orel Eddie,“ uzavřela Ester.

Trenér Tomáš Bank hodnotí následovně: „Jízda byla daleko lepší než v trénincích, nebyla špatná, ztráta také není velká, ale z mého pohledu by to chtělo o něco líp. Od té doby, co spadla v Garmischi vidím na Ester určitou nejistotu a pasivitu, neriskuje tolik.“ 

Ester obsadila v konečném hodnocení sjezdu Světového poháru 24. místo, když nasbírala 84 bodů. Z osmi závodů letošní sezóny 5x bodovala (10. a 21. v Lake Louse, 29. ve Val Gardeně, 17. a 8. v Cortině d’Ampezzo), v oblíbeném Ga-Pa nebodovala (byla 34.) a Crans Montanu kvůli snowboardu vynechala. 

V super-G se na letošní finále neprobojovala, ale nadále jí patří místo v TOP30, když je se 45 body na 28. místě. 4x bodovala (27. v Lake Louse, 29. ve Sv. Mořici, 11. ve Val Gardeně a 16. v Cortině d’Ampezzo), V Ga-Pa spadla a žádnou další příležitost už neměla, neboť program v Soči byl na místě kvůli počasí kompletně zrušen a na fiále SP se v super-G neprobojovala.

Body do World Cup Start List (WCSL) získala Ester ještě v alpské kombinaci, když skončila na MS na 15. místě (na MS boduje právě 15 závodnic). Získala tak  16 bodů v této disciplíně, což jí při počtu pouhých dvou alpských kombinací konaných během letošní sezóny řadí na 29. místo ve WCSL, tudíž i na světě.

Výsledky finále sjezdu SP v Andoře najdete zde

Konečné pořadí sjezdu Světového poháru najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska