Ledecká zajela Super G do elitní dvacítky, Nová ani Zabystřan nebodovali

Ledecká zajela Super G do elitní dvacítky, Nová ani Zabystřan nebodovali

4 min 18 s

Ženy i muži měli v rámci Světového poháru v pátek na programu shodně superobří slalom. Bodované příčky obsadila Ester Ledecká, která se předvedla osmnáctým nejrychlejším časem, Tereza Nová byla v šesté desítce. Mezi muži Jan Zabystřan obsadil umístění v desítce páté.


Ester Ledecká se vrací po zranění a získává čím dál tím lepší formu. V rakouském Altenmarkt-Zauchensee zajela zatím nejlepší sezónní výsledek, když po celou dobu závodu udržela velmi dobrou rychlost, odměnou jí byl osmnáctý nejrychlejší čas.

 

Do závodu se zapojila i zkušenosti sbírající Tereza Nová, jež se rozhodně nemusela za svoje představení stydět, manko na vítězku postupně přesáhlo hranici čtyř sekund a pod sebou nechala tři soupeřky.

 

S vrchní a spodní pasáží jsem spokojená, jelo se mi tam dobře. Střední byla trošku horší, hodně jsem tam podjela bránu a ztratila tím spoustu času,” zhodnotila Tereza Nová své vystoupení.

 

Postupně se snažím získávat víc a víc zkušeností i v tréninku. Musím zapracovat hlavně na kritickém prostředku trati. O víkendu se těším především na nedělní Super G, věřím si na něj víc, jak na sobotní sjezd,” přiznala pětadvacetiletá česká lyžařka.

 

Znalosti domácí půdy dokonale využila Cornelia Hütterová, když v těsném souboji zdolala rozdílem devíti setin Norku Kajsu Vickhoff Lieovou, stupně vítězek doplnila Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

 

U mužů měla Česká republika jedno zastoupení v podobě Jana Zabystřana, jemuž se nepovedlo dojet na bodovaných příčkách, s odstupem 4,24s skončil na 43. pozici, podobně jako Nová zdolal tři konkurenty, kterým se podařilo dojet do cíle.

 

Roli největšího favorita nepotvrdil Marco Odermatt. Švýcar se musel sklonit před fantastickou jízdou Francouze Cypriena Sarrazina, na nějž z druhého místa vzhlížel se ztrátou 58 setin, o rovnou vteřinu za vítězem se třetí umístil Aleksander Aamodt Kilde.

 

Nejen ženy, ale i muži mají v sobotu na programu sjezd. České obsazení bude opět trojí. Mezi ženami Ester Ledecká s Terezou Novou, mužskou stopu zase zaujme Jan Zabystřan.Pomoc Ukrajině