Ledecká těsně za medailemi! S olympiádou se loučí čtvrtým místem v kombinaci

Ledecká těsně za medailemi! S olympiádou se loučí čtvrtým místem v kombinaci

4 min 15 s

Ester Ledecká na lyžích znovu útočila na cenný olympijský kov. Po kombinačním sjezdu figurovala na druhém místě. Ve slalomu předvedla odvážnou jízdu, se kterou se dlouho držela na medailových pozicích. Nakonec se před českou závodnici dostaly tři lyžařky a Ledecká v alpské kombinaci obsadila celkově čtvrtou pozici. Staronovou olympijskou vítězkou je Švýcarka Michelle Gisinová. Tereza Nová závod dokončila na 14. místě.


Ester Ledecká vstoupila do kombinačního sjezdu se startovním číslem pět. V první části trati chybovala, i přesto se ale dlouho držela na průběžném prvním místě. Předčila ji o pouhou jednu setinu sekundy až Rakušanka Christine Scheyová. Ledecká tak do kombinačního slalomu vstupovala ve výhodné pozici, se startovním číslem dva mohla využít čerstvé trati.

 

Šestadvacetiletá závodnice,  jež slalom trénuje jen zřídka, se po sjezdu  s úsměvem omlouvala českým novinářům v cíli, že musí spěchat se ho rychle naučit. Navíc do druhé disciplíny alpské kombinace vstupovala s nespecifickým zraněním v dolní části těla, které si přivodila při slalomovém tréninku.

 

Do závodní jízdy se pustila po hlavě a předvedla velmi solidní výkon. Na první v cíli, Rakušanku Scheyovou, si vytvořila náskok 93 setin. Nejlepší slalomářky však byly ještě na startu.

 

Jako pátá se do trati vydala horká favoritka na zlato Mikaela Shiffrinová, ta však chybovala a závod znovu nedokončila. Před českou „obojživelnici“ Ledeckou se nakonec dostaly tři závodnice. Staronová olympijská šampionka Švýcarka Michelle Gisinová, její stříbrná krajanka Wendy Holdenerová a bronzová Italka Federica Brignoneová. Na třetí místo Italky ztratila Ester Ledecká 80 setin. K pátému místu ze super-G tak přidala „bramborovou“ medaili z kombinace.

 

Druhá česká závodnice na startu, Tereza Nová, byla po sjezdu na 23. místě. I díky výpadkům soupeřek ve slalomu si nakonec dojela při své olympijské premiéře v alpské kombinaci pro velmi solidní 14. místo.

 

Výsledky ZOH Peking, alpská kombinace žen

1. Michelle Gisinová (Švýcarsko), 2:25, 67

2. Wendy Holdenerová (Švýcarsko), +1,05 s

3. Federica Brignoneová (Itálie), + 1,85 s

4. Ester Ledecká (Česká republika), + 2,65 s

14. Tereza Nová (Česká republika), +9,79 s

 

(AM)Pomoc Ukrajině