Ledecká si na závěr vylepšila sezónní maximum ve sjezdu

Ledecká si na závěr vylepšila sezónní maximum ve sjezdu

3 min 22 s

Letošní ročník Světového poháru alpského lyžování žen v sobotu v rakouském Saalbachu zakončil sjezd. Nechyběla ani Ester Ledecká, jež na páteční vítězství v Super-G navázala kvalitní jízdou a odměnou jí bylo nejlepší sjezdové umístění v sezoně v podobě jedenáctého místa.


Ester Ledecká do závodu, který ovlivnily měnící se podmínky, kdy hlavní roli sehrál vítr, přišla na řadu na konci, jela s devatenáctkou. První dva mezičasy zvládla Češka brilantně a držela kontakt s nejlepšími.

 

Zbytek trati už tak povedený nebyl. Vítězka sobotního superobřího slalomu během následujících úseků nabrala ztrátu blížící se k jedné vteřině, přes kterou se nakonec rozestup přehoupl. Češka dokončila závod s mankem +1,31 a zařadila se na jedenácté místo, z níž jí zbývající dvě soupeřky pohoršit nedokázaly.

 

Pro Ester Ledeckou se jednalo o nejlepší umístění ve sjezdu v sezoně, jedenáctým místem o tři příčky vylepšila umístění ze švýcarského střediska Crans Montana. Po závodě se česká závodnice nechala slyšet, že cítila protivítr na rovinatém úseku po druhém skoku, kdy se ženská trať napojuje na tu mužskou.

 

Nečekaně dramatický byl souboj o malý křišťálový glóbus za sjezd, který nakonec překvapivě získala vítězka závodu, domácí Rakušanka Cornelia Hütterová. Kromě vlastního skvělého výkonu využila i selhání celkové vítězky hodnocení Světového poháru Lary Gutové-Behramiové, jež nebodovala a o dílčí trofej tak přišla.

 

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině