Ledecká se v prvním sjezdu ve Švýcarsku umístila ve druhé desítce

Ledecká se v prvním sjezdu ve Švýcarsku umístila ve druhé desítce

3 min 3 s

Švýcarské středisko Crans Montana hostí další zastávku Světového poháru žen. Páteční program obstaral sjezd, v němž se představila i Ester Ledecká a obsadila sedmnáctou příčku. Zvítězila domácí hvězda a největší favoritka Lara Gutová-Behramiová.


Organizátoři museli páteční sjezd zkrátit z bezpečnostních důvodů, protože ve Švýcarsku panuje velké teplo a nepovedlo se upravit cílový prostor tak, aby se v něm dalo dobře brzdit.

 

Ester Ledecká na sebe upletla velké očekávání, protože v prvním tréninku skončila sedmá a ten druhý dokonce vyhrála, byť minula jednu branku.

 

Česká lyžařka ale bohužel při losování vyfasovala až startovní číslo 17, kdy už nebyla trať v úplně ideálním stavu.

 

Ester Ledecká ztratila v horní polovině trati z důvodu zaváhání v osmé brance. V dolní pasáži zabrala a ve výsledku ztratila na vítězku vteřinu a devět setin, brala sedmnácté místo.

 

Domácím fanouškům udělala velkou radost největší favoritka Lara Gutová-Behramiová. Vítězka Světového poháru předvedla bezkonkurenční jízdu a prvenství oslavila s náskokem 21 setin na dvě druhé ženy, na setinu stejně zajely jiná Švýcarka Jasmine Fluryová a Rakušanka Cornelia Hütterová.

 

Sobota přinese v Crans Montaně další sjezd, v neděli je potom v plánu superG. Ester Ledecká si určitě bude chtít spravit náladu po ne úplně povedeném pátečním představení.

 

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině