Ledecká do SG opět s jedenáctkou, Zabystřan a Berndt s čísly 42 a 44

Ledecká do SG opět s jedenáctkou, Zabystřan a Berndt s čísly 42 a 44

7 min 31 s

Snad už se na třetí pokus 46. mistrovství v alpském lyžování dostane k prvnímu závodu. Po prvních třech dnech, kdy se postupně zrušila alpská kombinace žen, super-G žen a už v předstihu dnešní alpská kombinace mužů, se snad zítra soutěže naplno rozjedou. Moc času nezbývá, proto se ve čtvrtek 11. února uskuteční jak supe-G žen od 10.45, tak super-G mužů od 13.00 hod. Palce tak budeme držet nejen české medailové naději Ester Ledecké, ale také mužům Janu Zabystřanovi a Ondřeji Berndtovi.


Muži dnes trénovali v Toblachu slalom. Jan Zabystřan prozradil: “Povrch byl trochu měkčí, jak na to napadlo hodně sněhu, ale pod tím to bylo dobré. Doufal jsem, že si po slalomu budu moct dát ještě třeba i dvě volné jízdy na SG lyžích, ale byly tam takové náhraby, že jsem to nechal na zítřek. To bude hodně času, protože prohlídku trati máme od 8.45 do 10.00 a start až ve 13.00, takže bude spousta času na rozježdění se. Je to proto, že se sjezdovky žen a mužů nad cílem potkávají a mají společný závěr a cíl.”

 

Letos Zaby v Evropském poháru v Zinalu v super-G poprvé v kariéře bodoval, bylo při jeho vůbec prvním SG v EP a skončil 29. S čím do závodu na MS jde? “S cílem zajet dobrou jízdu, aby se mi to líbilo a měl z jízdy dobrý pocit, který pak přenesu do kombinace. A výsledkově byl výsledek v TOP30 takovým, který se u mě počítá. Na závod se těším, chci už se tady na MS dostat do závodního módu.”

 

Nad startem v super-G váhá Ondřej Berndt. Chtěl ho totiž absolvovat hlavně jako trénink, respektive najetí sjezdovky, pro alpskou kombinaci, která je spolu se slalomem jeho hlavní disciplínou. “Jenže dnes Jury oznámila, že alpská kombinace se pojede na ženské sjezdovce, že by se to v jeden den nepodařilo organizátorům ani všechno přesouvat ze jedné na druhou sjezdovku tak, aby se zvládly obě dvě kategorie odjet. Dokonce je v plánu, že se kombinační SG nebude pro muže ani přestavovat, že pojedeme po ženách. Hlavně ale za této situace není tak důležité si najíždět mužskou sjezdovku, zvlášť když jsem ještě nedávno bojoval s bolavými zády,” vysvětluje Ondřej Berndt tím, že rozhodní o startu v SG teprve padne. “Půjdu na rozježdění a pak se uvidí, budeme to ještě konzultovat na místě i s ohledem na podmínky a záda,” 

 

Ester Ledecká si vybrala i na podruhé opět jedenáctku. Držíme Place!

 

Závody vysílá v přímém přenosu na ČT Sport a Eurosport.

 

Profil Jana Zabystřana:

narozen *26. ledna 1998

oddíl: Dukla Liberec

start na MS: potřetí

trenéři: Filip Marek, Sebastian Bialobrzycki

oblíbená disciplína: zatím všechny, ale možná nejvíc alpská kombinace

vybavení: Atomic, Leki, POC, Don Quiet

studium: 3. ročník bakalářského studia na VŠFS v Praze, obor Řízení podniku

největší úspěch kariéry: 15. místo na MS 2019 v alpské kombinaci

cíl na MS: minimálně zopakovat umístění z předchozího MS a nejlépe ho zlepšit!

dlouhodobé cíle na lyžích: posouvat se stále výš, být každý rok lepší a lepší

nejlepší výsledek aktuální sezóny: 11. místo v Evropském poháru v AC, plus bodovaná umístění v EP v dalších 3 disciplínách (obří slalom, super-G a sjezd)

koníčky: všechny sporty, nejvíc wakeboard a beachvolejbal

cizí jazyky: angličtina, němčina

oblíbená barva: modrá

oblíbené jídlo: všechno, ale nejvíc asi sushi a steaky

oblíbené pití: džusy a freshe

oblíbená hudba: pop, rock, pop-pank, skupina Green Day

oblíbený film: spíš seriály, momentálně sleduji HIMYM

oblíbená kniha: 

životní motto: Jedno mám, ale není ke zveřejnění :)

 Pomoc Ukrajině